Klacht: Slechte service

Lammaris op 02 februari 2024 over By Musthaves in de categorie Internetshops - Kleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 2 februari 2024

Een klant van By Musthaves ervaart slechte service na de aankoop van een jas die na een week begon te pillen. Het bedrijf weigert garantie te bieden omdat de jas nat is geworden, wat de klant niet begrijpt, gezien het waslabel en het ontbreken van informatie op de website over de waterbestendigheid van de jas. De reactie van het bedrijf wordt als kortaf en onvoldoende ervaren.

Mijn Klacht:

Zeer slechte service. Geven geen garantie op een jas die na een week al begon te pillen en daardoor na 3 weken helemaal niet meer toonbaar is. Geven geen garantie, omdat de jas nat is geworden. Via de website gekocht. Snap niet hoe ze dat kunnen bepalen, en een jas die niet tegen de regen kan en wel volgens het label te wassen is, strookt niet helemaal. Hele kort door de bocht reactie gehad.
Op de website staat ook geen info over de jas en dat deze niet tegen de regen kan, want wie koopt nu een jas die niet nat mag worden?

Gewenste Oplossing:

Geld terug

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over By Musthaves

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over By Musthaves nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Lammaris
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten