Klacht: Waardeloze service en omgang met klanten

rinzeko op 30 april 2015 over BVA Veilingen in de categorie Online Veiling

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 1 mei 2015
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer Kooistra, Graag reageren wij op uw bericht op deze site. Als oplossing in de klacht die u heeft gemeld, heb ik u per e-mail zojuist een voorstel toegestuurd om uw klacht op te lossen. Ik vertrouw erop u...

Categorie Online Veiling
Status Opgelost
Datum 30 april 2015

Een klant heeft op 23 maart 2015 een Armani horloge gekocht via BVA-Auctions, maar ontving een product dat niet voldeed aan de verwachtingen. De sluitingspin was verkeerd gemonteerd en er was een draadje los, wat leidde tot twijfels over de echtheid van het horloge. Ondanks pogingen om contact op te nemen en het probleem op te lossen, bleef de klant ontevreden over de service en communicatie van het bedrijf.

Mijn Klacht:

Ik heb op 23-03-2015 een Armani horloge gekocht via de website van BVA-Auctions. Toen ik mijn horloge binnenkreeg voldeed deze niet aan de afspraken gemaakt tijdens sluiting van de overeenkomst. Dit zou namelijk een nieuw product zijn. Wat bleek echter na ontvangst was de sluitingspin (waarmee je het horloge vastzet) verkeerd gemonteerd. Er zit ook een klein draadje los waarmee het leren bandje bevestigd wordt.

Ik twijfelde toen gelijk aan de echtheid van het product en heb meteen een mail geschreven en vervolgens telefonisch contact gehad. Vervolgens heb ik geprobeerd zelf het initiatief te nemen, maar dit was tevergeefs. Hieronder ziet u het mail verkeer en oordeel zelf.

Notitie: Deze kavel was gekocht tijdens een online veiling (thuisbezorging) waar geen kijkdagen mogelijk zijn/waren. Dan betreft het een online koop op afstand waar andere regels voor gelden dan een normale veilingsaankoop.

Eerste mail 27-03-15:

Ik stuur u alvast bewijs van twijfel van echtheid van mijn kavel: 15220 – 338.
Gebleken is na ontvangst dat u BVA-Auctions zich niet heeft gehouden aan de afpsraken, die zijn gemaakt tijdens sluiting van de overeenkomst van koop op afstand(online). Ik wil mij echter nog niet beroepen op uw genoemde in artikel 6 – herroepingsrecht, omdat u BVA-Auctions dit desbetreffende product naar buiten laat treden als een correct product, terwijl dit anders blijkt te zijn. U bent dus in strijdt met de wet door dit product te verkopen.

Tweede mail 01-04-15:

Beste ontvangende,

Ik heb al enige tijd niks van u vernomen.
Ik ben van mening dat ik beter het hef in eigen handen moet nemen.

Ik stel het volgende voor:
Ik ga naar een horlogemaker om het product te controleren op echtheid. Hier laat ik het horloge maken, omdat immers de sluitingspen van het horlogebandje verkeerd is gemonteerd(zie foto vorige mail). Hiervoor krijg ik natuurlijk een volledige vergoeding.

Ook eis ik een compensatie van uw kant, omdat u immers het product niet volgens overeenkomst heeft geleverd en dus nalatig daarin is geweest. Het is schandalig hoe u reageert naar uw klant toe. Of zo beter gezegd, gewoon niet reageert.
Graag wil ik een reactie binnen drie dagen terug anders moet ik mijn aankoop herroepen en deze retourneren. Hoor ik binnen veertien dagen na mijn eerste mail (met melding van gebreken) niks. Ben ik genoodzaakt om de geschillencommissie en daarbij Thuiswinkel hiervan op de hoogte te stellen.

Hoogachtend,
R.T Kooistra

Nu kreeg ik op 07-04-15 het volgende eindelijk concreet terug:

Beste heer Kooistra,

Wij hebben bericht ontvangen van onze leverancier.

De sluitingspen kunt u om laten zetten bij de juwelier. De vergoeding hiervoor is € 10,00. Zijn de kosten hoger? Dan vernemen wij dit graag voor dit omgezet wordt.

Wij horen horen graag of u hiermee akkoord gaat.

Met vriendelijke groet,

Herma de Bruin

Hier ga ik dus niet mee akkoord en reageer met het volgende op 14-04-15:

Dag Herma de Bruin,

Ik ben eigenlijk erg moe geworden van de gang van zaken van jullie kant. Om vervolgens een vergoeding aan te bieden van €10,- is voor mij totaal niet acceptabel. ik ga dus niet akkoord met jullie aanbod. Deze gang van zaken doet mij alles behalve redelijk tegemoetkomen. Het horloge is niet overeengekomen met de overeenkomst die u met mij de afnemer heeft gesloten. Ik ben nu genoodzaakt om het horloge te retourneren. Wordt dit niet geaccepteerd dan zal ik de geschillen commissie berichten en zelf stappen ondernemen om deze gang van zaken aan het licht te brengen.

Wat is het adres waar ik het horloge kan retourneren?

Hoogachtend,
R.T Kooistra

Reactie terug 16-04-15:
Beste heer Kooistra,

Wij gaan uw klacht doornemen met onze leverancier. Binnen vijf dagen krijgt u van ons een reactie.

Wij vertrouwen erop u hiermee op dit moment voldoende te hebben geïnformeerd. Mocht u nog vragen hebben, kunt altijd contact met ons opnemen.

Met vriendelijke groet,

Herma de Bruin

En nu is het alweer 30-04-15, ik wordt er moedeloos van om constant tijd en energie in deze zaak te steken. Waarvan de fout niet bij mij ligt dit is de omgekeerde wereld.

Gewenste Oplossing:

Kavel retourneren en geld terug krijgen. Ik ga niet meer akkoord met eventuele compensaties.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door BVA Veilingen in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat BVA Veilingen een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

BVA Veilingen

Heeft op 01 mei 2015 om 08:43 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer Kooistra,

Graag reageren wij op uw bericht op deze site.

Als oplossing in de klacht die u heeft gemeld, heb ik u per e-mail zojuist een voorstel toegestuurd om uw klacht op te lossen.

Ik vertrouw erop u hiermee van dienst te zijn.

Met vriendelijke groet,

BVA Auctions

Rosa van Rooijen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM