Klacht: Niet nakomen van afspraken

Valnic op 26 november 2019 over BVA Veilingen in de categorie Online Veiling

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 20 december 2019
Reactie van het bedrijf:

Beste mevrouw Valnic, Ik zie dat het probleem met kavel 43967-3187 is opgelost, daarvan is 50% aan u gecrediteerd. De ontbrekende onderdelen van kavel 43822-3622 zijn naar u opgestuurd. Ik ga er daarom vanuit dat alles nu voor u naar...

Klanttevredenheid: 10.0/10 ★★★★★
Categorie Online Veiling
Status Opgelost
Datum 26 november 2019

Een klant heeft klachten ingediend over de incomplete levering van een hondenren en een windscherm door BVA Veilingen. Ondanks herhaalde pogingen om contact op te nemen, ontving de klant geen bevredigende oplossing, wat leidde tot frustratie over de logica achter de leveringen en betalingen. De situatie is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Betreft
Hondenren referentie 43967-3187
Hondenren. Referentie 43251-2060
Windscherm referentie 43822-3622

2tal weken geleden hondenren incompleet geleverd, te weten ref 3187
Zoawel vida als bva meermaals aangeschreven. Melding vida Xl dat deze niet meer uitleverbaar is en ik bva moe contacteren. Kous af.
Melding door mij naar bva actions hieropvolgende dat ik graag ofwel nalevering krijg mits de helft geleverd werd en de 2e hondenren dan niet betaal mits ik daar de logica niet van inzie. De 2e ren die bijna dubbel in veilingprijs is dan de eerste die ik half geleverd heb gekregen ((gaat om een identieke hondenren) zou dan wel nageleverd kunnen worden. Waar zit de logica.
Kavel 3, een windscherm ook incompleet geleverd.
Bva Auctions laat deze week weten dat ze gingen informeren mbt nalevering hondenren en ook voor incomplete windscherm.
Vandaag zie ik dat ze mijn account blokkeren voor niet betaling 2e hondenren.

Gewenste Oplossing:

Ik wens nalevering van ontbrekende 1e ren vooraleer ik 2e hondenren betaal atie dat deze ook kan nageleverd worden
Nalevering incomplete windscherm
Niet mogelijk, terugbetaling
Ik ben geen bank om mijn geld tijdelijk te moeten overschrijven om dan een maand later te moeten horen dat het product niet beschikbaar is en nog eens weken op mijn geld moet wachten.
Ik wens hier,correcte afhandeling. Klanten moeten regels volgen maar hier is de klant dupe.
Mijn account hoeft niet perse gedeblokkeerd te worden, ga daar niet wakker van liggen. er zijn genoeg andere veilingsites die samenwerken met firma s waar ik beter behandeld word en werd dan bij bva en vida.

Beoordeling 10/10 star-5 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door BVA Veilingen in behandeling genomen

Bericht van BVA Veilingen

6 jaren geleden - Beste meneermevrouw Valnic, Bedankt voor uw bericht. Wat naar dat de levering van uw kavels niet goed is verlopen, en u zo slecht op de hoogte bent gehouden. Dat is uiteraard niet zoals het zou moeten gaan. Ik heb het voor u nagekeken, en ik kan u het volgende zeggen; - Hondenren. Referentie 43251-2060 is helaas niet leverbaar in verband met een voorraadprobleem bij VidaXL - Hondenren referentie 43967-3187, hiervan kunnen de missende onderdelen niet nageleverd worden. De hondenren zal bij u worden opgehaald, en u zult het aankoopbedrag gecrediteerd krijgen. - Windscherm referentie 43822-3622, u bent gevraagd om aan te geven welke onderdelen u mist, zodat VidaXL deze na kan leveren aan u. - Het bedrag van kavel 43966-2657 is op 21 november naar uw rekening overgemaakt. Ik begrijp dat u de factuur van kavel 43251-2060 niet heeft betaald, omdat u na het eerdere verloop, uw vraagtekens had over de levering. Echter, een onbetaalde factuur kan resulteren in een blokkade en bijkomende kosten. Uw account is op dit moment vrijgegeven, maar ik raad u wel aan de nog openstaande factuur zo snel mogelijk te voldoen, om consequenties te voorkomen. Ik heb u hier ook een e-mail over gestuurd. Mijn oprechte excuses voor het ongemak, en ik wens u nog een fijne dag. Met vriendelijk groet, Daniëlle – BVA Auctions

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat BVA Veilingen een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

BVA Veilingen

Heeft op 20 december 2019 om 13:37 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste mevrouw Valnic,

Ik zie dat het probleem met kavel 43967-3187 is opgelost, daarvan is 50% aan u gecrediteerd.

De ontbrekende onderdelen van kavel 43822-3622 zijn naar u opgestuurd.

Ik ga er daarom vanuit dat alles nu voor u naar tevredenheid is opgelost.

Mocht u nog verdere vragen hebben, kunt u reageren op het laatst ontvangen e-mailbericht.

Ik wens u nog een fijne dag!

Met vriendelijk groet,
Daniëlle – BVA Auctions

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb bericht ontvangen dat deze klacht over BVA Veilingen is afgesloten door de melder van de klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door Valnic
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM