Klacht: Niet gunnen auto na 4 biedingen boven startbod

Authenticon op 08 juli 2015 over BVA Veilingen in de categorie Online Veiling

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
βœ… Klacht opgelost op 17 juli 2015
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer Witkamp, Graag reageren wij op uw bericht op deze site. De klacht waar u melding van heeft gemaakt, is helaas bij ons niet bekend. Indien u wenst dat wij uw klacht alsnog in behandeling nemen, dan verzoeken wij...

Categorie Online Veiling
Status Opgelost
Datum 8 juli 2015

Na het winnen van een veiling voor een auto bij BVA Veilingen, ondervond de klager vertraging bij het ontvangen van de factuur, die snel betaald moest worden. Tot zijn verbazing werd het kavel uiteindelijk 'niet gegund', met onduidelijke redenen en zonder vermelding van een minimumprijs, ondanks dat het bod het startbedrag aanzienlijk overschreed. De klager vindt het onterecht dat BVA een snelle betaling eist, terwijl er nog andere bieders zijn.

Mijn Klacht:

Nadat ik het winnende bod had gedaan op een auto bij BVA moest ik 2 dagen wachten op de factuur, die ik binnen een dag zou moeten voldoen om op tijd te zijn voor het ophalen. Naja, akkoord dan.

Wat echter helemaal niet kan, is dat uiteindelijk het kavel ‘niet gegund’ is. In de mail die dit aangeeft worden 2 onzinredenen genoemd, die bij auto’s duidelijk niet van toepassing zijn (plotslinge eigendomsclaim en dergelijke), en dat de minimumprijs wellicht niet zou zijn gehaald. Nergens wordt echter deze minimumprijs genoemd, en de auto is slechts iets onder marktwaarde (als ik naar Marktplaats kijk) verkocht. Het startbod is daarbij ruim overschreden met een bieding of 4.

Wat is belachelijk vindt, is dat BVA eist dat je binnen een dag betaald, zelfs als tweede bieder nog beschikbaar bent, en hun auto’s tegen startbod (ex btw en opgeld) op Marktplaats knallen, maar vervolgens eerst zelf 2 dagen niets van zich laten horen, om daarna doodleuk te zeggen dat het niet doorgaat, omdat ze gehoopt hadden op meer. Dit zijn natuurlijk rare praktijken, waartegen ik graag een klacht wil indienen, in de (ideologische?) hoop dat ik alsnog over de auto die ik heb gekocht kan beschikken.

Gewenste Oplossing:

Wanneer ik de auto kan kopen voor het bedrag waarmee ik de uitgebreid gepromote veiling gewonnen heb.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door BVA Veilingen in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat BVA Veilingen een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

BVA Veilingen

Heeft op 17 juli 2015 om 10:29 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer Witkamp,

Graag reageren wij op uw bericht op deze site.

De klacht waar u melding van heeft gemaakt, is helaas bij ons niet bekend.

Indien u wenst dat wij uw klacht alsnog in behandeling nemen, dan verzoeken wij u om mij een e-mail te sturen. Deze kunt u sturen naar: [email protected] onder vermelding van het kavelnummer.
Wij vertrouwen erop u hiermee van dienst te zijn.

Met vriendelijke groet,

BVA Auctions

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM