Klacht: Auto geveild met teruggedraaide kilometerstand!

Adam Reigns op 24 april 2020 over BVA Veilingen in de categorie Online Veiling

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 28 april 2020
Reactie van het bedrijf:

Beste meneermevrouw, Wat vervelend om te lezen dat deze situatie zich voorgedaan heeft. Door de Hoge Raad is al jaren geleden uitgemaakt dat kopers van tweedehands auto's een verregaande onderzoeksplicht hebben. Tijdens het bieden bent u klaarblijkelijk uitgegaan van de...

Categorie Online Veiling
Status Opgelost
Datum 24 april 2020

Een klant van BVA Veilingen heeft een klacht ingediend over een auto die hij heeft gewonnen op een veiling, waarbij de kilometerstand teruggedraaid bleek te zijn. Ondanks herhaalde pogingen om contact op te nemen met het bedrijf, ontving hij geen reactie. De klant vindt het onacceptabel dat deze informatie niet duidelijk in de beschrijving van de auto is vermeld.

Mijn Klacht:

Beste heer mevrouw,

Ben al 5 dagen bezig om mijn klacht hoorbaar te maken.
Elke dag wordt beloofd dat ik teruggebeld of gemaild wordt, maar er gebeurd helemaal niets.

Een bod gedaan op een kavel en gewonnen.

Echter blijkt dat de kilometerstand van deze auto teruggedraaid is!
Op jullie beschrijving kan ik niet uitmaken dat dit ook het geval is.
Er had duidelijk moeten staan dat de kmstand teruggedraaid is.

Op de foto van het onderhoudsboekje die door jullie gemaakt is, is duidelijk te zien dat in 2015 de kilometerstand op 250dk stond. Ik vind het heel frapant waarom BVA dit niet heeft vermeld, maar een kilometerstand van 176dk heeft vermeld.

Als het om de kilometerstand gaat, dan is het in de wet opgenomen dat je een kilometerteller niet terug mag draaien. Sinds 2014 is dat zelfs strafbaar. In artikel 70m van de Wegenverkeerswet staat: Het is eenieder verboden om de tellerstand van bij algemene maatregel van bestuur vastgestelde categorieën motorrijtuigen die dienen te zijn ingeschreven en tenaamgesteld zodanig te wijzigen of te doen wijzigen of de werking van de kilometerteller zodanig te beïnvloeden of te doen beïnvloeden dat de op de teller aangegeven afstand niet overeenkomt met de door dat motorrijtuig werkelijk afgelegde afstand.

Ik heb dus een bod gedaan op een auto met misleidende informatie.
Er is hier helaas sprake van wanprestatie vanuit de kant van BVA en misleiding.
Ik heb een bod gedaan op basis van een kmstand van 176000.

Volgens de wet kan ik bij een teruggedraaide kilometerstand de overeenkomst ontbinden en dat wil ik dan ook per direct doen.

Graag een bevestiging dat het ontbonden is en aub de advertentie aanpassen met de correcte kmstand.

Gewenste Oplossing:

Overeenkomst ontbinden

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door BVA Veilingen in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat BVA Veilingen een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

BVA Veilingen

Heeft op 28 april 2020 om 11:26 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste meneermevrouw,

Wat vervelend om te lezen dat deze situatie zich voorgedaan heeft. Door de Hoge Raad is al jaren geleden uitgemaakt dat kopers van tweedehands auto's een verregaande onderzoeksplicht hebben. Tijdens het bieden bent u klaarblijkelijk uitgegaan van de afgelezen kilometerstand zoals deze vermeld stond bij de kavelomschrijving. Afgelezen kilometerstand betekend letterlijk dat dit de stand is zoals deze afgelezen is. Daarnaast staat er bij de NAP status het volgende aangegeven: “Geen oordeel”. Dit betekend volgens de RDW het volgende:

De tellerstand van dit voertuig heeft van de Stichting NAP het oordeel 'onlogisch' gekregen. Het kan zijn dat de teller is teruggedraaid. De RDW mag het oordeel 'onlogisch' alleen geven bij metingen na 1 januari 2014 en geeft daarom 'geen oordeel' over de betrouwbaarheid van de gehele reeks tellerstanden van dit voertuig.
Bron: https:ovi.rdw.nl

Tot slot is er in de kavelomschrijving een foto opgenomen van het onderhoudsboekje waarop te zien was dat deze auto in 2015 al 241.056 km gereden had. Kortom, op basis van de informatie, die aan u is verstrekt had u moeten weten, wat u kon verwachten van deze auto.

Het spijt mij dat ik u niet verder kan helpen.

Met vriendelijke groet,

Maurits-BVA Auctions

Alle klachten die gemeld zijn door Adam Reigns
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM