Klacht: waarom duurt de voucher zo lang!!!

robbrent1 op 10 juni 2020 over Budgetair in de categorie Online Vliegtickets

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Budgetair
Status Open
Datum 10 juni 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik vertrek binnen 3 weken naar Thailand. Geboekt via budgetair . We zouden vliegen met Emirates op 4 juli vanaf Dusseldorf. Deze vlucht is al begin maart geannuleerd. Nu gaat Thailand per 1 juli open en heeft Emirates aangegeven dan ook te gaan vliegen. Wij zouden graag meevliegen en willen dus de tickets omboeken. Hiervoor hebben we een voucher nodig of code om dit dan mogelijk te maken. Al 15 mails gestuurd maar geen antwoord. De tijd begint te dringen. Geen gehoor bij budgetair. Emirates geeft aan voor ons niets te kunnen betekenen en dat de tussenpersoon al alle informatie van hun heeft ontvangen!! Waarom vernemen wij niks. Het zijn 4 tickets voor 3100 euro. OOk neit een bedrag wat je nog eens kunt uitgeven. Maar de binnelandse vluchteen en ferry’s zijn ook al allemaal geboekt dus wij willen graag mee naar Bankok! Budgetair kom met de benodigde informatie!!!!!!

Gewenste Oplossing:

wanneer ik per direct verneem hoe/ op welke wijze ik een nieuwe reis naar bangkok kan boeken wanneer emirates weer boekbaar is.

Alle klachten die gemeld zijn door robbrent1
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM