Klacht: Nog steeds geen restitutie

Liefstegolden op 14 mei 2020 over Budgetair in de categorie Online Vliegtickets

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Budgetair
Status Open
Datum 14 mei 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Wij zouden op 28 maart met ek148 naar manilla vliegen.
Voor die tijd was al duidelijk dat deze vlucht niet door kon gaan. Pas op na de vertrekdatum bericht gekregen dat de vluht geannuleerd was. Geen contact met budget air kunnen krijgen.na 6 weken nu nog steeds geen teruggave van ticket prijs of een voucher van Emiraten.

Nu ongeveer 20 mailtjes en telefoontjes hieraan besteed maar kom er niet achter wanneer wij gecompenseerd worden.

Gewenste Oplossing:

Als wij ons geld op onze rekening krijgen. Ook willen we een datum horen wanneer dit gaat gebeuren. Dus niet binnenkort of in de aankomende weken ,maar een datum.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)
Alle klachten die gemeld zijn door Liefstegolden
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM