Klacht: Aangetekende brief aan Bovag is niets mee gedaan.

Bosneeltje op 20 juli 2018 over Bovag in de categorie Verzekering

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Bovag
Categorie Verzekering
Status Open
Datum 20 juli 2018

Een klant heeft op 6 maart 2017 een aangetekende brief gestuurd naar de directie van BOVAG, maar heeft hierop geen reactie ontvangen. Tijdens een telefoongesprek met BOVAG werd bevestigd dat er geen dossier over de brief kon worden gevonden, wat leidt tot onduidelijkheid over de status van de klacht met betrekking tot kosten voor een camper.

Mijn Klacht:

Ik heb 6 maart 2017 een aangetekende brief verstuurd (barcode 3SRPKS474489183 Postnl) naar Directie BOVAG, Kosterijlan 15, 3981 AJ Bunnik. Vanmorgen heb ik met de BOVAG gebeld (nummer030-6595395) en gevraagd wat er met mijn aangetekende brief is gebeurd want ik heb helemaal niks gehoord en dat ging over een camper die ik gekocht heb bij Meerbeek in Doetinchem en en de kosten nu al zoveel zijn al de camper heeft gekost. Een gereviceerde motor en versnellingsbak, een startmotor en een geheel nieuwe remleiding die op springen stond en waarmee zij mij zo op pad hebben gestuurd, gelukkig kan ik het nog na vertellen. Mijn vraag is waar is deze aangetekende brief gebleven, want ik heb de brief ook niet terug ontvangen met het stempel onbestelbaar. De telefonist vanmorgen kon geen dossier vinden met Meerbeek erop, waar is de brief gebleven. Voor mijn waren het mijn spaarcentjes waar ik 40 jaar voor heb gewerkt maar alles is vervlogen met deze waardeloze camper en heeft mij nu al 40.000,00 euro gekost. Doe hier wat mee.

Gewenste Oplossing:

Als jullie dit eens in behandeling willen nemen en dat de aantegekende brief boven water komt. Het is al even geleden maar door prive-omstandigheden is dit nog niet gebeurd.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Bovag

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Bovag nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM