Klacht: tele2 onverschuldigde betaling

derkvanderveen op 22 juni 2017 over Bos Incasso in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Bos Incasso is working on this complaint
🔄 In behandeling
Categorie Incassobureaus
Status In behandeling
Datum 22 juni 2017

Een consument heeft problemen met Bos Incasso, die een rekening heeft opgesteld na de beëindiging van zijn Tele2-abonnement. Ondanks dat alle termijnen zijn betaald, weigert het incassobureau om specificaties te geven over de rekening. De klager merkt op dat Bos Incasso eigendom is van de Das Groep, die weer verbonden is aan ASR en Deltalloyd, wat leidt tot frustratie over de situatie.

Mijn Klacht:

Ik zie dat mijn klacht hier al vaker is behandeld. Ook ik heb na beeindiging van mijn tele2 abonnement gezien dat alle termijnen netjes zijn betaald. Toch weigert bos incasso te specificeren waar de door hen opgestelde rekening over gaat. Kennelijk kopen ze gewoon facturen van tele2 op in de gok dat mensen onder druk betalen. Het gekke is dat aandeelhouders van Bos incasso de ‘Das groep’ is, die weer in handen is van ASR, Deltalloyd. Je wordt dus bij de neus gepakt door je eigen bank/verzekeraar! Volgend jaar maar snel overstappen.

Gewenste Oplossing:

bevestiging van beeindiging dossier.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Bos Incasso

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Bos Incasso nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Bos Incasso in behandeling genomen

Bericht van Bos Incasso

8 jaren geleden - Geachte heer/ mevrouw, Naar aanleiding van uw opmerking zullen wij u een schriftelijke reactie toesturen. Vertrouwende u hierbij voorlopig voldoende te hebben geïnformeerd. Hoogachtend, Bos Incasso

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM