Klacht: Verschil in reservering website ten opzichte van app

HJT Scholte op 11 september 2023 over booking.com in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Online Reisbureaus
Status Nieuwe klacht
Datum 11 september 2023

Een klant van Booking.com heeft een klacht ingediend over het verschil in voorwaarden tussen de website en de app. Hoewel de klant recht heeft op een gratis taxi transfer bij een reservering op de website, blijkt deze aanbieding niet van toepassing te zijn bij boekingen via de app. De klant beschouwt dit als misleiding.

Mijn Klacht:

Beste lezer,
Ik heb middels de Booking.com website een hotel gevonden en als trouwe klant (Genius level 3) ontvang ik een gratis taxi transfer van het vliegveld naar het hotel. Ik doe de uiteindelijke reservering middels de app van Booking.com met dezelfde prijs, condities etc als op de website.
Bij de bevestiging die ik daarna ontvang is de gratis taxi transfer verdwenen…… Ik meld dit bij de Klantenservice en die geven doodsimpel aan dat ik inderdaad recht heb op gratis taxi transfer maar dit geldt alleen als je boekt op de website en niet als je boekt middels de app. JA U LEEST DIT GOED. Dit is puur bedrog!!!

Gewenste Oplossing:

Gratis taxi transfer zoals de oorspronkelijke reservering ook aangaf.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over booking.com

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over booking.com nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door HJT Scholte
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM