Klacht: Kans winnen 2500 reischeque

Saaid op 19 augustus 2025 over booking.com in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Online Reisbureaus
Status Nieuwe klacht
Datum 19 augustus 2025

Een gebruiker ontving een e-mail van Booking.com met een aanbieding om een reischeque te winnen. Na deelname aan het spel moest hij een duur telefoonnummer bellen en ongevraagd veel vragen beantwoorden, wat leidde tot frustratie en de conclusie dat dit oplichting was. De klager dient een officiële klacht in en vindt het teleurstellend dat het bedrijf deze praktijken hanteert.

Mijn Klacht:

Ik wordt benader via de mail met een spel om een reischeque te winnen, vervolgens doe ik dat en vul mijn gegeven is en krijg een code. nou begint het vuile spelletje wat niet wordt aangegeven!!!
Ik moet een nummer bellen en vervolgens vragen beantwoorden wat ik eigelijk niet wil? maar goed ik wil wel een leuke prijs winnen zoals aangegeven in de mail.
Kosten per minuut meer dan 1 euro en de gebruikerskosten nog??? goed denk 3 tot 5 vragen ok.
Vervolgens ben ik al 20 vragen verder en 9 minute aan het bellen?
ik heb uiteindelijk opgehangen wat dit noem ik oplichterij… in het begin moeten zei dit duidelijk aangeven om hoeveel vragen het gaat, net zoals zei aangeven hoe een mooie prijs je kunt winnen.
Ik dien hierbij dan ook een oficiele klacht in en zo jammer dat dit bedrijf deze praktijken mag uitvoeren door de nederlandse overheid.
Hoe komen mensen in de problemen of schulden!!! hierdoor dus en niemand die dit afkeurd waardeloos echt. saaid.

Gewenste Oplossing:

Ik wil hier geen kosten aan overhouden dan ben ik al tevreden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over booking.com

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over booking.com nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Saaid
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM