Klacht: bungalow voor 8 personen wordt te laag aangeboden.

Bruine Boon op 11 augustus 2015 over booking.com in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 17 augustus 2015
Reactie van het bedrijf:

Beste Angela van der Meer, Excuus voor de late reactie. Ik heb naar uw reservering gekeken en zie dat er in dit geval een situatie was waarbij de prijs verkeerd was geladen in het systeem door de accommodatie. U had...

Categorie Online Reisbureaus
Status Opgelost
Datum 11 augustus 2015

Een klant heeft een bungalow voor acht personen geboekt via Booking.com voor een zeer lage prijs, maar ondervindt problemen met de boeking. Na meerdere telefoontjes met de klantenservice en het hotel, blijkt de prijs een fout te zijn. De klant wacht nu op een oplossing van Booking.com en hoopt op een goede schikking, terwijl de familie ook geïnteresseerd is in de lage tarieven.

Mijn Klacht:

Voor maar 2 euro he bik een bungalow geboekt bij Booking.com naar Madagascar. in augustus. Nu heb ik ook in juli geboekt , want voor 1 euro wil ik ook wel in een mooie bungalow zitten op een “”bounty eiland”. ik heb nu al de DERDE keer gebeld , maar nog steeds geen resultaat. Booking.com geeft aan dat het een fout is van het bedrijf. ze stellen een schikking voor. Ik heb persoonlijk helemaal gebeld naar de manager van het hotel en die wist van NIKS? Hij schrok van de prijs. Ik heb natuurlijk mijn hele familie verteld en die willen natuurlijk massaal ernaar toe gaan, logisch, toch? voor deze lage prijzen? Ik wacht af wat het wordt. Ik heb dus nu een lekker lange vakantie geboekt naar het eiland, nu afwachten of men met een goed bod komt.

Gewenste Oplossing:

er is nog geen oplossing gevonden. Ik wacht het af.

Reactie van de melder van de klacht

10 jaren geleden - Bedankt, wan tik weet nu nog steed sniet waar ik aan toe ben. het is toch niet zo moeilijk om even een email te verzenden naar mij om te zeggen dat het misschien een vergissing was of zoiets? ik word in het ongewisse gelaten. ik hoop dat ik gauw antwoord kan krijgen of deze absurd lage prijzen realiteit zijn.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door booking.com in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat booking.com een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

booking.com

Heeft op 17 augustus 2015 om 13:12 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Angela van der Meer,

Excuus voor de late reactie.
Ik heb naar uw reservering gekeken en zie dat er in dit geval een situatie was waarbij de prijs verkeerd was geladen in het systeem door de accommodatie.
U had voor MGA 256.- per nacht gereserveerd (omgerekend € 0.07 per nacht).
Dit is een onrealistische prijs (Ongeveer € 1.60 voor 23 nachten).
Wij zijn momenteel nog bezig om dit met de accommodatie te bespreken om een oplossing te vinden, maar ik zie dat u de reservering inmiddels al had geannuleerd.
Ik bied mijn excuses aan voor het ongemak die dit heeft veroorzaakt.

Met vriendelijke groeten,
Jamie
Booking.com Customer Service Team

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM