Klacht: annulering omzetten in reservering

Elise Meis op 20 juni 2024 over booking.com in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Online Reisbureaus
Status Nieuwe klacht
Datum 20 juni 2024

Een klant heeft een reservering gemaakt via Booking.com voor het Bastion Hotel in Bussum, maar deze geannuleerd vanwege onzekere reisplannen. Na het besluit om toch alleen naar Bussum te gaan, heeft de klant geprobeerd de annulering om te zetten in een reservering, maar kreeg te maken met tegenstrijdige informatie van zowel Booking.com als het hotel, waarbij beide partijen aangaven dat wijziging zonder annuleringskosten niet mogelijk was.

Mijn Klacht:

Beste lezer,

Mijn man, A.E.M. Francken heeft via Booking.com voor maandag 24 juni een reservering gemaakt in het Bastion Hotel in Bussum met reserveringsnr:4569903433. Woensdag avond 19 juni heeft mijn man deze reservering geannuleerd; wij wonen in Frankrijk en door omstandigheden is het niet zeker of wij maandag in Bussum kunnen zijn. Het gaat echter om een familiekwestie van mijn familie en vandaag 20 juni heb ik besloten om alleen naar Bussum te gaan. Ik heb vanmorgen, 20 juni, zowel gebeld met Booking.com als met het Bastion Hotel en werd van het kastje naar de muur gestuurd. Zowel Booking.com als het Bastion Hotel zegt de wijziging niet te kunnen maken zonder annuleringskosten. Dit terwijl op de site van het Bastion Hotel staat dat als men rechtstreeks een reservering doet bij het hotel, men tot 12. 00 uur op de dag van aankomst, gratis kan annuleren. Booking.com beweert dat het hotel toestemming moet geven om de annulering ongedaan te maken zonder annuleringskosten en dit weer tot een reservering te maken. Volgens Booking. com weigert het hotel dit. Ik heb zelf met het Bastion gesproken en zij vertellen mij dat ik dit met Booking.com dient te regelen, daar ik de reservering via hen heb gedaan. Volgens Bastion stellen zij de regels op en volgens Booking. com stelt het hotel zijn eigen regels op. Maar op de site van Bastion kan je gratis annuleren tot 12.00 uur op de dag van aankomst… De regels worden dus door Booking.com gemaakt! Zij schuiven de verantwoordelijkheid af en adviseren mij een nieuwe reservering te maken, ondanks de annuleringskosten van 136 euro. Ik ga hier niet mee akkoord. Ik moet voor de familie kwestie in Bussum zijn en zal dus een overnachting nodig hebben.

Gewenste Oplossing:

Als de annulering wordt omgezet in een reservering zonder annuleringskosten van 136 euro

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Er is een nieuwe brief gegenereerd voor de klacht over booking.com
Download hier uw brief

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over booking.com

Reactie van de melder van de klacht Elise Meis

1 jaar geleden - Neemt de klacht NIET in behandeling!!!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over booking.com nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Elise Meis
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM