Klacht: Te laat

Bobkarin01 op 14 augustus 2020 over Bo-rent in de categorie Verhuur

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Bo-rent
Categorie Verhuur
Status Open
Datum 14 augustus 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik kom om 16.55 bij Bo-Rent aan om met spoed een luchtontvochtiger te huren. Deze stond binnen, krijg ik van de medewerker te horen; daar staat hij maar wij hebben het systeem al afgesloten dus helaas u mag morgen terug komen. Lekker klant vriendelijk!!

Gewenste Oplossing:

Dat er met de klant meegedacht wordt. Ik snap dat het niet fijn is als er iemand om 16.55 binnen komt maar de zaak ik ook tot 17.00 geopend.

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Bo-rent

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Bo-rent nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Bobkarin01
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM