Klacht: wij krijgen regelmatig de krant niet.

monique Loonen op 17 oktober 2020 over BN DeStem in de categorie Kranten - Regionaal

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf BN DeStem
Status Open
Datum 17 oktober 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Wij krijgen vaak de krant in bezorgd. We krijgen niet waarvoor we moeten betalen. Digitaal lezen vinden wij niet fijn. Daarom uit ik onze ergernis. Hier moet iets mee gebeuren. Wij hebben al ons hele leven de stem maar vanwege de slechte bezorging denken wij na of we hiermee wel door willen gaan!

Gewenste Oplossing:

Wij vinden dat jullie hier financieel in tegemoet moeten komen. Maar ook dat de kranten bezorger hier op aan gesproken moet worden. Wij betalen niet voor niks. Een keer kan gebeuren, maar zo vaak! WIJ ERGEREN ONS HIER ENORM AAN.
Hopelijk gaan jullie moeite doen om ons tegemoet te komen en om ons als abonnee te houden.
Graag wachten wij op uw antwoord.
Ons bezorg adres is lage ham136 Dongen.
Vriendelijk groet Arnoud Loonen

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over BN DeStem

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over BN DeStem nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door monique Loonen
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM