Klacht: slechte bezorging van de krant.

Thea Verhoef op 12 juli 2023 over BN DeStem in de categorie Kranten - Regionaal

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 4.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf BN DeStem
Status Open
Datum 12 juli 2023

Een klant van BN DeStem uit de regio ervaart problemen met de bezorging van de krant, die slechts enkele keren per week plaatsvindt, terwijl er voor een volledige week is betaald. De klant geeft aan een sterke voorkeur te hebben voor papieren kranten en heeft een aversie tegen digitale versies.

Mijn Klacht:

Wij krijgen maar een paar keer per week de krant bezorgt en we betalen voor een hele week !!!!!
Wij hebben een hele grote hekel om digitaal te kijken .

Gewenste Oplossing:

gewoon de krant iedere dag en geen digitaal en op vakantie ook gewoon de krant lees een stuk gezelleger met ze twee ,wij kopen dan de krant maar het is dan wel een dure beweging voor in Nederland , met die bonnen was het nog service, maar nu kost het alleen veel geld.

Beoordeling 4/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over BN DeStem

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over BN DeStem nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Thea Verhoef
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM