Klacht: Geen fiets en geen geld terug

Sjaniedb op 20 juni 2025 over Bike2Bike in de categorie Internetshops - Fietsen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Bike2Bike
Status Nieuwe klacht
Datum 20 juni 2025

Een klant heeft een fiets besteld bij Bike2Bike voor de verjaardag van zijn dochter, maar kreeg te horen dat de fiets niet leverbaar was. Na het verzoek om een terugbetaling, dat door het bedrijf werd bevestigd, heeft de klant tot nu toe geen geld terugontvangen en merkt op dat er meerdere mensen met een soortgelijke ervaring zijn.

Mijn Klacht:

Ik heb voor de verjaardag van onze dochter een fiets besteld bij bike2bike, een aantal dagen na mijn bestelling en betaling kreeg ik een bericht dat de fiets niet leverbaar (na 4 tot 6 weken) ik kreeg de optie voor een ander te kiezen maar de andere waren geen optie voor onze dochter en ik antwoorden dat ik mijn geld terug wilde, via de mail antwoorden bike2 bike dat ik binnen 7 werkdagen mijn geld zal terug krijgen. Dit is tot op heden niet het geval, ook zie ik op internet dat er helaas vele met mij slachtoffer zijn geworden van deze oplichting.

Gewenste Oplossing:

Ik wil mijn geld terug. €289

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Bike2Bike

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Bike2Bike nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Sjaniedb
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM