Klacht: Opzeggen

Sharon898 op 09 februari 2022 over BigGym in de categorie Sportclub/-school

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
BigGym is working on this complaint
🔄 In behandeling
Bedrijf BigGym
Categorie Sportclub/-school
Status In behandeling
Datum 9 februari 2022

Een klant van BigGym ervaart onbeschoftheid en gebrek aan medewerking bij het opzeggen van zijn abonnement. Door de coronamaatregelen en een verhuizing is het voor hem niet mogelijk om te sporten, maar het bedrijf weigert om mee te denken over een oplossing. De klant voelt zich respectloos behandeld en vindt het onterecht dat hij moet blijven betalen terwijl hij geen gebruik kan maken van de faciliteiten.

Mijn Klacht:

Big gym
Onbeschoft en niet mee denkend aan een oplossing , ivm Corona kan ik niet sporten en is uiteindelijk veel gedoe en moeilijk contact mijn abonnement bevroren, ik heb een jaar contract maar had gemaild dat het waarschijnlijk nog lang gaat duren en dit voor beidde partijen niet opschiet, ook ben ik verhuist en is het wel 3 kwartier fietsen voor mij dus geen doen meer. Ik had maar pech had maar niet moeten verhuizen en zit er gewoon aan vast. Ik vind ze zwaar respectloos!
Alsof hun mij zullen missen ik stelde nog voor dat ik best 2 maanden wil betalen als opzeg termijn maar nee hoor.
Dus nu kan ik betalen terwijl ik niet kan komen sporten!

Gewenste Oplossing:

Dat mijn abonnement stop word gezet
En ben best bereid een opzeg termijn te betalen. Maar hier hebben we beidde niks aan.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar BigGym over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door BigGym in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door Sharon898
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM