Klacht: abonnement opgezegd in maart 2021

A.hut op 23 augustus 2023 over BigGym in de categorie Sportclub/-school

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
BigGym werkt aan deze klacht
🔄 In behandeling
Bedrijf BigGym
Categorie Sportclub/-school
Status In behandeling
Datum 23 augustus 2023

Een klant heeft in maart 2021 zijn abonnement bij BigGym opgezegd via e-mail, maar ontving een verzoek om twee maanden abonnementskosten te betalen voor de maanden november en december 2020, ondanks dat de sportschool slechts drie weken open was. Op 22 augustus 2023 ontving hij een brief van een incassobureau van BigGym met een vordering van 648,88 euro voor openstaande maanden.

Mijn Klacht:

Ik heb mijn abonnement opgezegd in maart 2021 via email .biggym wilde dat ik nog 2 maanden abonnement geld moest betalen over 11 en 12 van 2020 terwijl de sportschool drie weken in die maanden open waren ga niet voor die2 maanden betalen.ik heb 22 augustus 2023 van incasso bureau van biggym een brief gekregen dat ik een bedrag van 648,88 moet voor de maanden die nog open staan

Gewenste Oplossing:

Alleen nog voor de november 2020 betalen

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar BigGym over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door BigGym in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door A.hut
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM