Klacht: Bibliotheek Utrecht Neude ontoegankelijk

hayadd op 07 april 2024 over Bibliotheek in de categorie Boeken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Bibliotheek is op de hoogte gebracht van deze klacht
Wacht op reactie
Categorie Boeken
Status Nieuwe klacht
Datum 7 april 2024

Een gebruiker met een scootmobiel ervaart problemen met de toegankelijkheid van de Bibliotheek Utrecht Neude. De hoofdingang vereist dat men de beveiliging inschakelt om toegang te krijgen tot de lift, en de route naar de derde verdieping is omslachtig en moeilijk te navigeren met een zware scootmobiel. Bij het aankaarten van deze problemen voelt de gebruiker zich niet goed geholpen door de beveiliging.

Mijn Klacht:

Als persoon met een scootmobiel moet ik eerst naar de hoofdingang reijden en iemand vragen bij de receptie de beveiliging te bellen.
Waarom zult u vragen? Nou omdat de deur naar de lift nast Broese Kemink op slot zit. Daarna moet ik iemand vinden die naar het cafe wil gaan om de druppel op te halen waarmee ik naar de derde verdieping kan.
Dat was de makkelijk weg. Makkelijk? Jaha want nu moet ik uitstappen Wijhe restaurant op 0,5 hoog en dan met de half open lift naar een hoog gaan en dat kan niet met een zware scootmobiel. Als je dat aankaart wordt je afgebekt door de beveiliging die duidelijk laat merken het maar heel vervelend vinden dat ze je moeten helpen.

Gewenste Oplossing:

enn normale toegangsweg creëren en normale omgangsvormen met alle medemensen hanteren.

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een email gestuurd naar Bibliotheek over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door hayadd
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM