Klacht: Bezorging

chris.gaatske op 27 juni 2021 over Algemeen Dagblad in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 27 juni 2021

Op 26 juni heeft de klager geen krant ontvangen en heeft dit telefonisch gemeld. De reactie van het Algemeen Dagblad was dat de betaling één dag zou opschuiven, wat de klager onvoldoende vindt, vooral omdat het om een speciale editie met een bijlage over de Tour de France ging. De klager vraagt om serieus genomen te worden in deze kwestie.

Mijn Klacht:

Zaterdag 26 juni j.l. hebben wij geen krant ontvangen. Ik heb dat telefonisch gemeld en het enige dat ik te horen krijg is dat de betaling één dag opschuift. Maar daar ben ik het niet mee eens. Zaterdags is een dubbeldikke krant met bijlage. Dus één dag opschuiven is wel erg mager. Daar komt nog bij dat de tour de France is begonnen en er een bijlage over de tour zal bijzitten en die missen we nu. Ik vind het wel erg makkelijk om zo maar te zeggen dat bij niet bezorging de betaling één dag opschuift en verder niets.
Ik hoop dat u deze klacht toch wel serieus neemt.
M.vr.gr.,
Chr. Bijl, Dordrecht

Gewenste Oplossing:

Ik zal tevreden zijn als de zaterdagkrant van 26 juni alsnog bezorgd wordt.

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Algemeen Dagblad

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Algemeen Dagblad nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door chris.gaatske
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM