Klacht: Herfstvakantie naar belgie

Meneer Brandt op 14 oktober 2020 over Belvilla in de categorie Vakantieparken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Belvilla
Categorie Vakantieparken
Status Nieuwe klacht
Datum 14 oktober 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

wij hebben een huisje geboekt in de Ardennen van 16 t/m 23 okt. Belvilla geeft aan dat ze niks voor ons kunnen doen want we kunnen gewoon gaan. Wij wonen in Zuid Holland??
Dit ondanks alle adviezen niet naar België te reizen als het niet noodzakelijk is en België Nederland als code rood bestempelt.
Verder moeten wij Bij terugkomst 10 dagen in quarantaine, dit zal mijn werkgever niet leuk vinden.
Dit is toch van de zotte!

Gewenste Oplossing:

Als we een voucher krijgen, zodat we hopelijk volgend jaar herfst weer kunnen genieten van het huisje waar we al 8 jaar heen gaan.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Belvilla

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Belvilla nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Meneer Brandt
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM