Klacht: Wasmachine na 13 weken stuk

R1988 op 15 oktober 2024 over Beko in de categorie Wasmachines

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Beko
Categorie Wasmachines
Status Open
Datum 15 oktober 2024

Na 13 weken gebruik vertoonde de wasmachine van Beko een fabrieksfout, met een kromme trommel en beschadigd rubber. Een monteur heeft dit bevestigd en onderdelen besteld, maar de klant wacht al twee maanden zonder verdere communicatie. Telefonisch contact verloopt onbeschoft en verzoeken om een postadres voor een aangetekende brief worden geweigerd.

Mijn Klacht:

De wasmachine heeft een fabrieksfout, kromme trommel waardoor het rubber nu ook beschadigd is. De wasmachine was pas 13 weken oud. Er is een monteur langs geweest die dit heeft geconstateerd en hij zou onderdelen bestellen. Helaas zijn wij al 2 maanden aan het wachten op deze onderdelen. Op telefonisch contact wordt onbeschoft gereageerd en als je voorstelt dat ze binnen 48 uur met een concrete afspraak voor reparatie terugbellen dan hangen ze gewoon op. Als je nogmaals belt om hun postadres i.v.m. een aangetekende brief dan weigeren ze een adres te geven. Zeer slechte service!

Gewenste Oplossing:

Wij willen dat de wasmachine gerepareerd word (nieuwe trommel en nieuw rubber) of dat wij een nieuw product krijgen

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Er is een nieuwe brief gegenereerd voor de klacht over Beko
Download hier uw brief

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Beko

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Beko nog niet in behandeling is genomen.

Reactie van de melder van de klacht R1988

1 jaar geleden - Neemt klachten niet in behandeling

Alle klachten die gemeld zijn door R1988
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM