Klacht: behulpzaamheid na overlijden

simbaenluna op 11 oktober 2013 over ING in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ING has resolved this complaint
Klacht opgelost op 15 oktober 2013
Reactie van het bedrijf:

Beste simbaenluna, Mijn collega heeft je gisteren en vandaag geprobeerd telefonisch te bereiken. Helaas is dit niet gelukt en hij heeft jouw voicemail ingesproken met een terugbelverzoek. Vandaar dat ik de klacht op 'opgelost' zet. Groet, Deniz ING Webcare team...

Bedrijf ING
Categorie Banken
Status Opgelost
Datum 11 oktober 2013

Na het overlijden van een familielid werd de klager als executeur aangewezen, maar ondervond problemen bij het aanpassen van de rekeningen naar erven rekeningen. Ondanks het indienen van de benodigde documenten, werden de rekeningen geblokkeerd en kon een begrafeniskosten niet worden betaald, wat leidde tot aanmaningen voor openstaande betalingen. De klager kreeg geen duidelijke uitleg over de blokkade van de rekeningen, terwijl andere incasso's wel doorgingen.

Mijn Klacht:

Na het overlijden ben ik aangewezen als executeur. De rekeningen heb ik laten veranderen in erven rekening. Hierdoor konden de incasso’s gewoon doorgaan. Dus niet. Afspraak gemaakt met een medewerker. Deze persoon kon NIETS doen, want het overlijden moest eerst gemeld worden in Leeuwarden. De rekening van de begrafenis kon daardoor zei men ook niet betaald worden. De bank heeft alle papieren gekregen (kopie id, overlijdensakte en verklaring van erfrecht en executele) Vervolgens worden de rekeningen geblokkeerd. Na bellen, wordt uitgelegd dat het niet bekend is waarom de rekening geblokkeerd was. Maar de andere incasso’s waren wel gewoon afgeschreven. Dus niet. Ik kreeg aanmaningen. Ik stuur twee acceptgiro’s op, in dezelfde enveloppe, van de begrafenis en CAK voor thuiszorg. De thuiszorg rekening was zeer laag, die van de begrafenis uiteraard vele malen hoger. Men betaalt wel de rekening van het CAK maar niet de begrafenis. Na telefoontje krijg ik te horen dat men niet weet waarom de ene wel betaald is en de andere niet. En dat de rekening geblokkeerd is. Waarom weet ook deze medewerker niet te vertellen. Maar ik word gebeld als de blokkade eraf is. Ook hier komt men de afspraak niet na. Ik bel weer zelf en men vertelt dat de rekening gedeblokkeerd is. Als ik vraag om een overzicht van de lopende incasso’s vertelt men dat ze dat niet mogen opsturen. Het verwerken van acceptgiro’s gebeurt ook niet. De acceptgiro’s zijn niet aangekomen?? Ik krijg het mailadres van de nabestaandendesk en stuur als bijlage de rekening mee. Vervolgens betalen ze de rekening en bieden excuses aan. Ik ontvang inmiddels een incasso van het energiebedrijf. Ik heb in augustus en in september een acceptgiro ingestuurd om de achterstand (van de niet gelukte incasso’s) te betalen. Liever twee keer dan krijg ik wel weer geld terug. Blijkbaar is er dus niet betaald. Ik bel met de bank om de kosten terug te krijgen van de boete. Ik was immers ruim op tijd met betalen. De mevrouw die ik toen aan de lijn kreeg maakte het helemaal bont; als ik niet tevreden was moest ik maar een klacht indienen. Ze kon de boete wel storneren, maar dan krijg ik problemen met de energieleverancier dus dat kan niet. Ik vraag of de ING het boetebedrag gaat betalen? Nee dat kan niet. Ik moest maar proberen om het boetebedrag terug te krijgen van de energieleverancier. Doordat zij hun werk niet goed doen, leggen ze het vervolgens bij een ander neer. Doordat er gee duidelijkheid kwam over welke rekeningen dan nog meer niet betaald waren heb ik zelf de bij mij bekende bedrijven gebeld met de vraag of er nog bedragen openstonden.

Gewenste Oplossing:

Als de ING gewoon zijn werk zou doen, dan zou dit mij vele telefoontjes, mailtjes en frustratie hebben gescheeld. Alle kosten die ik heb gemaakt mogen zij terug betalen. Excuses kunnen wel aangeboden worden, maar er veranderd vervolgens helemaal niets. Het vertrouwen in de ING is uiteraard helemaal weg. Het liefst wil ik de rekeningen opzeggen maar ik voorzie dat dit ook niet zonder problemen zal gaan verlopen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar ING over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door ING in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat ING een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

ING

Heeft op 15 oktober 2013 om 20:12 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste simbaenluna,

Mijn collega heeft je gisteren en vandaag geprobeerd telefonisch te bereiken. Helaas is dit niet gelukt en hij heeft jouw voicemail ingesproken met een terugbelverzoek. Vandaar dat ik de klacht op 'opgelost' zet.

Groet,

Deniz
ING Webcare team
www.ing.nl/webcare
www.twitter.com/ingnl_webcare

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van ING beoordeeld.

simbaenluna

Heeft op 16 oktober 2013 om 13:46 geantwoord

Ik heb geen voicemail. Dus inspreken is onmogelijk. En terugbellen dan al helemaal.

Reactie van de melder van de klacht

12 jaren geleden - Ik heb geen voicemail dus er kan NIET ingesproken zijn en op deze manier kan ik ook niet terug bellen. Dus de klacht is helemaal niet opgelost!

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM