Klacht: 5jaar Garantie en registratie

Sprec01 op 04 januari 2021 over Bauknecht in de categorie Electronica - Wasmachines

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Bauknecht
Status Open
Datum 4 januari 2021

Een klant heeft in 2018 zes apparaten van Bauknecht gekocht en geregistreerd, maar ontvangt nu te horen dat de registratie niet correct is, waardoor hij geen recht heeft op vergoedingen voor een defect. De klant is van mening dat hij voldoet aan de voorwaarden voor de vijf jaar garantie op werk en onderdelen.

Mijn Klacht:

In 2018 heb ik 6 apparaten gekocht en geregistreerd via de site van Bauknecht. Hiervan heb ik netje een email ontvangen. Nu is er iets defect en moet dat gerepareerd worden zeggen ze dat het niet goed is geregistreerd en heb ik geen recht op bepaalde vergoedingen.

Ik ben van mening dat ik aan de voorwaarde voldoe (5 apparaten 5jaar garantie op werk en onderdelen)

Gewenste Oplossing:

Wanneer de registratie bij Bauknecht goed in het systeem wordt opgenomen en dat ik de onkosten vergoed krijg zoals is voorgesteld.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Bauknecht

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Bauknecht nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Sprec01
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM