Klacht: Storing display Batavus Monaco e-go

MSerrons op 24 maart 2019 over Batavus in de categorie Fietsmerken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Batavus
Categorie Fietsmerken
Status Nieuwe klacht
Datum 24 maart 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

De totale afstand (odo) is naar 0 gegaan. Hierdoor is niet meer te zien hoeveel de totale afstand is die ik heb gefietst en is de gemiddelde snelheid naar 0,1 gegaan.
Hier is eerder een klacht over geweest (aug 2015), dus het iswas een bekend probleem bij Batavus.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als Batavus ervoor zorgt dat het display weer goed werkt. Of dat is door een update van de software of een nieuw display, maakt mij niet uit. Ik vind dat dit een productiefout is en dat Batavus hiervoor geen kosten in rekening mag brengen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Batavus

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Batavus nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM