Klacht: garantie accu

1 manten op 18 december 2014 over Batavus in de categorie Fietsmerken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Bedrijf Batavus
Categorie Fietsmerken
Status In behandeling
Datum 18 december 2014

Een klant heeft 18 maanden geleden een nieuwe accu voor zijn Batavus Padova Easy Royal aangeschaft, waarvoor hij verlengde garantie heeft gekocht. Nu de accu opnieuw defect is, weigert Batavus garantie te verlenen, omdat de eerdere accu binnen de garantieperiode viel. De klant ervaart geen coulance van het bedrijf, ondanks dat de huidige accu nog geen 2 jaar oud is.

Mijn Klacht:

18 maanden geleden een nieuwe accu voor mijn padova easy royal, Gelukkig verlengde garantie gekocht en daardoor geen kosten voor de nieuwe accu. Nu is de accu weer kapot en ondanks dat er 2 jaar garantie is op een nieuwe accu stelt Batavus nu dat omdat de vorige accu in de garantieperiode viel er nu gaan aanspraak gemaakt kan worden op garantie ondanks dat de accu nog geen 2 jaar oud is. Na telefonisch overleg geen coulance of iets dergelijks!
Als de vorige accu betaald was dan zou deze accu gratis zijn geweest!

Gewenste Oplossing:

Mijn stelling is dat er 2 jaar garantie wordt gegeven op een accu en dat deze accu binnen de termijn kapot gaat, dus vergoed moet worden, ongeacht of de vorige accu door mij niet betaald is.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Batavus

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Batavus in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM