Klacht: Batavus opstelling n.a.v. grote problemen met elektrische fiets

AnWest op 06 augustus 2015 over Batavus in de categorie Fietsmerken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Batavus
Categorie Fietsmerken
Status In behandeling
Datum 6 augustus 2015

Een klant heeft in 2011 een Batavus elektrische fiets, de "Weekend Easy", aangeschaft, maar ondervond vanaf het begin regelmatig problemen, waaronder defecten aan de accu en het display. Gedurende de jaren zijn er diverse kosten voor onderhoud en vervangingen geweest, waaronder een nieuwe kettingkast en een oplader, die uiteindelijk zelf gerepareerd kon worden. De klant heeft herhaaldelijk contact gehad met de dealer over deze problemen.

Mijn Klacht:

Op 11 februari 2011 kocht ik een Batavus elektrische fiets, de “Weekend Easy” bij een Batavus dealer in Amsterdam. Met inruilkorting betaalde ik voor de fiets € 2049,- Al direct waren er (te) regelmatig problemen waardoor ik vaak terug moest naar de dealer, o.a. moest er een accu en display worden vervangen. Door de jaren heen waren er regelmatig onkosten aan de fiets die ik rangschikte onder de “normale” onderhoudskosten (zo viel er een keer ongemerkt een stuk van de plastic kettingkast af onder het fietsen, wat ik pas later ontdekte; nieuwe kettingkast € 25,-) 2 Jaar geleden werkte opeens mijn oplader het niet meer. Omdat een nieuwe bij de dealer € 100,- koste, ging ik op zoek naar mogelijke reparatie van de bestaande, dit lukte en was ik met € 25,- klaar. De dealer wist hiervan omdat ik ze doorgaf dat ik dit van plan was. Begin dit jaar kreeg ik opnieuw problemen met de fiets; de ondersteuning viel regelmatig uit totdat er uiteindelijk helemaal geen ondersteuning meer was. Gebeld met de dealer om te vragen wanneer ik de fiets langs kon komen brengen. De eigenaresse reageerde zeer onvriendelijk en kwaad op mijn verzoek. Bij navraag wat er aan de hand was vertelde ze dat ze niets meer met de fiets kon omdat iemand anders aan de accu zou hebben gezeten, dit had ik zelf verteld volgens haar. Aanvankelijk had ik geen idee waar ze het over had, de fiets was nergens anders geweest, en zei dat ze waarschijnlijk de reparatie van de oplader bedoelde. Ze bleef echter zo halsstarrig en onsympathiek reageren, dat ik geen zin meer had nog verder zaken met haar te doen. Ik bracht vervolgens de fiets naar een andere Batavus dealer in Amsterdam. Na diagnose bleek het docking-station van de fiets kapot en moest vervangen worden. Met nog wat kleinere reparaties betaalde ik € 166,- (Vreemd want de fiets was nog maar 4 jaar oud, stond altijd binnen en niets bijzonders mee gebeurd). Een paar maanden reed de fiets goed, tot vorige week. Opeens viel de ondersteuning weer uit, opnieuw zonder dat er iets bijzonders mee was gebeurd. Weer kon ik de gang maken naar de Batavus dealer. Het voorwiel met motor moest worden opgestuurd naar het service-centrum voor diagnose volgens de medewerker. Omdat ik weinig keus had stemde ik toe. Gisteren hoorde ik dat het voorwiel met motor moet worden vervangen omdat de controle in de motor, die alle functies aanstuurt, kapot is. Deze reparatie kost mij: € 499,- nieuw voorwiel met motor € 27,50 voor opsturen van het wiel naar ‘t service centrum € 20,- voor inzetten van het nieuwe wiel Samen dus € 546,50 Ondertussen voel ik mij zo bekocht met deze Batavus fiets, die me al zoveel geld heeft gekost en ellende bezorgd, dat ik op zijn minst compensatie verwacht van Batavus voor de kosten van het docking-station en vervanging van de motor.

Bovenstaand verhaal heb ik gisteren gestuurd naar Batavus.nl via hun website. Vandaag krijg ik een zeer formeel antwoord terug dat ze, omdat de fiets meer dan 4 jaar oud is, niets meer voor me kunnen doen.

Ik vind het schandalig dat een bedrijf met zo’n bekende naam zich zo opstelt (dacht nl dat ik met een Batavus een goede, degelijke fiets kocht). Blijkbaar vinden zij het heel normaal dat een Batavus elektrische fiets van meer dan
€2000,- na ruim 4 jaar kan worden afgeschreven. Ik heb er geen woorden voor.

Gewenste Oplossing:

In elk geval vergoeding van de motor

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Batavus

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Batavus nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Batavus in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM