Klacht: prijs naar keuze

Henk2013 op 16 september 2013 over BankGiro Loterij in de categorie Loterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Loterijen
Status Open
Datum 16 september 2013

Een deelnemer van de BankGiro Loterij heeft een klacht ingediend over het winnen van prijzen die alleen verzilverd kunnen worden in de webshop, in plaats van contant geld. De klager vindt het onterecht dat winnaars gedwongen worden om iets uit te zoeken waar ze normaal geen interesse in hebben en vraagt om uitleg van de BankGiro Loterij over deze regeling.

Mijn Klacht:

Gelukkig heb ik eens een brief gekregen met gefeliciteerd. Wat mij bijzonder is opgevallen dat de prijs 1 van ca 25 en 1 van ca 10,00 euro verzilverd kan worden bij de webshop. Andere instanties geven het gewonnen geld bedrag in contanten want op deze manier moet je iets uitzoeken en heeft normaal niet mijn voorkeur . Persoonlijk vind ik dat ook niet juist en dwingt men in deze de winnaar om iets uit te zoeken waar normaal geen belangstelling in is . Graag verneem ik van de Bankgiro Loterij hoe dit zo geregeld is .

Gewenste Oplossing:

Ik speel liever mee voor de gewonnen geldbedragen .

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over BankGiro Loterij

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over BankGiro Loterij nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM