Klacht: Nooit loten gekregen en toch geld van mijn rekening afschrijven

Annaaaaa op 05 januari 2012 over BankGiro Loterij in de categorie Loterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Loterijen
Status Open
Datum 5 januari 2012

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik werd een tijd geleden gebeld dat ik 2 maanden gratis mocht meespelen aan de loterij. Het enige wat ik dan moest doen was een email sturen dat ik niet meer mee wou doen na 2 maanden (dan zou het gratis blijven), als ik dat niet zou doen zou ik verder meespelen en zou er geld van mijn rekening worden gehaald. Echter heb ik nooit wat ontvangen van de Bankgiroloterij en 2 maanden later werd er zomaar 21 euro van mijn rekening afgehaald. Ik heb geen lotnummer (kan het dus niet opzeggen via site) gekregen. Verder heb ik NIKS ontvangen van de loterij, behalve een afschrijving van 21 euro.

Gewenste Oplossing:

Ik zou graag mijn 21 euro terug willen krijgen en per direct mijn 'lidmaatschap' willen opzeggen (dit is blijkbaar nodig, terwijl ze nooit meer wat van ze hebben laten horen).

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM