Klacht: Misbruik van mijn rekeningnummer!

RH92 op 22 januari 2016 over BankGiro Loterij in de categorie Loterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Loterijen
Status Open
Datum 22 januari 2016

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Tot mijn verbazing zag ik vanochtend via internetbankieren dat er een bedrag zal worden afgeschreven van mijn bankrekeningnummer door de BankGiro Loterij.

Tot mijn weten heb ik geen aanvraag ingediend om mee te spelen. Er is dus misbruik gemaakt met mijn rekeningnummer, maar door wie? Want er is ongevraagd een aanvraag ingediend via mijn bankrekeningnummer.

Gewenste Oplossing:

Uitzoeken welke persoon/instantie mijn rekeningnummer heeft opgegeven om mee te spelen, ik wil met de verkregen informatie/details aangifte gaan doen bij de Politie en mijn Bank hiervan op de hoogte stellen!

*Bij \'Extra informatie\' heb ik mijn bankrekeningnummer vermeld (alleen zichtbaar voor BankGiro Loterij).

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over BankGiro Loterij

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over BankGiro Loterij nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM