Klacht: Extra afschrijving

Ties125 op 02 november 2017 over BankGiro Loterij in de categorie Loterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Loterijen
Status Open
Datum 2 november 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb een week of 2 a 3 geleden mijn lot opgezegd. Dit was vrij simpel en er werd mij verteld dat ik met nog 1 trekking mee zou doen door de telefoniste. Echter werd er nu weer een afgeschreven, “want dit is de november trekking.” Echter heb ik gewoon betaald 26 oktober en zou dit dus de trekking moeten zijn waarvan 10 november dus uitslag komt. Waar komt die extra afschrijving ineens vandaan?

Gewenste Oplossing:

Ik wil zeker weten dat ik niet meer meespeel en hiervoor dus ook niet meer betalen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over BankGiro Loterij

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over BankGiro Loterij nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM