Klacht: Niet meer te maken

Zomerfietser op 15 april 2018 over Auping in de categorie Bedden

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Auping is working on this complaint
๐Ÿ”„ In behandeling
Bedrijf Auping
Categorie Bedden
Status In behandeling
Datum 15 april 2018

Een klant heeft een Auping Royal bed dat 19 jaar geleden is aangeschaft, maar het hoofdeinde functioneert niet meer goed en kan slechts een klein stukje omhoog. Na een operatie is het voor de klant noodzakelijk om in een bepaalde houding te liggen, maar dit is niet mogelijk met het huidige bed. De klant heeft eerder contact opgenomen met dealers, maar kreeg te horen dat de benodigde onderdelen niet meer beschikbaar zijn en dat het advies was om een tweedehands bed te kopen.

Mijn Klacht:

Wij hebben een Auping Royal bed, ongeveer 19 jaar geleden gekocht.
Alles is naar tevredenheid, behalve dat het hoofdeinde nog maar een heel klein stukje omhoog gaat. Nu ben ik vorige week geopereerd en is het noodzakelijk 6 weken in strandstoelhouding te liggen.
Helaas, niet mogelijk in mijn bed.
Maanden eerder heeft mijn man dealers benaderd. Foto’s opgestuurd en te horen gekregen dat het niet te maken is, de onderdelen zijn er niet meer.
Het advies was dat hij op marktplaats maar een 2e hands moest kopen..

Gewenste Oplossing:

Auping geeft levenslang garantie en daarom graag het onderdeel alsnog ergens opduikelen en de klacht verhelpen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Auping over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Auping in behandeling genomen

Reactie van de melder van de klacht

7 jaren geleden - Vriendelijk contact gehad met Auping. Foto's opgestuurd van het bed. Helaas na beoordeling hiervan bleek het onderdeel niet meer leverbaar en het bed inderdaad niet meer te maken. Jammer hoor, maar we weten het nu zeker. Dankzij de behulpzaamheid houden we er nu een beter gevoel aan over, dan voorheen bij de dealers.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM