Klacht: Vroegboekkorting, nu nog geen 2 maanden later de reis zonder al die kortingen 110pp goedkoper!!!

Jacqueline Biesheuvel op 20 februari 2015 over Arke in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Arke
Categorie Online Reisbureaus
Status Nieuwe klacht
Datum 20 februari 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Rond de kerst hebben we bij arke een reis geboekt met allerlei vroegboekkortingen. Een koopje dachten we. Nu is exact diezelfde reis zonder korting €110 pp goedkoper te boeken bij Arke. Dat is toch absurd, dat de standaardprijs nu €110 pp lager ligt dan onze prijs met allerlei kortingen?! Ik voel me behoorlijk in de maling genomen door Arke.

Gewenste Oplossing:

Uitleg en compensatie van/door arke

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Arke

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Arke nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM