Mijn Klacht:
Mijn vriend en ik hebben eind mei 2014 onze zomervakantie geboekt naar Corfu, via een reisbureau van Arke. We kregen de optie om ook een auto te huren op de bestemming, via Arke. Omdat dit ons werd aangeraden zijn we hiermee akkoord gegaan. We hebben ervoor gekozen om de auto zelf op locatie op te halen, het zou namelijk makkelijk te vinden zijn: de bus vanuit het hotel (2,50 euro enkele reis) rechtstreeks naar Corfu-stad. In Corfu-stad zou een halte zijn (Esplanade) waar we moesten uitstappen, en daar op loopafstand om de hoek zou de auto op te halen zijn bij de verhuurder. Dat leek ons ideaal omdat het goedkoper was dan 2x 18 euro (+ belasting) voor het leveren en ophalen van de auto en omdat het zo makkelijk zou zijn.
Op vakantie zelf aangekomen (Corfu) hebben we de locale reisleiding een avond voor dat we de auto zouden ophalen nogmaals gevraagd of we de goede bus hadden uitgekozen om bij het autoverhuur te komen. De locale reisleiding kende de automaatschappij niet en kon zich niet herinneren dat er een op onze vertelde locatie lag. Omdat we argwaan kregen hebben we eens op internet gekeken via een internetbundel.
Toen kwamen we er achter dat het totaal niet op loopafstand was, het was vanuit Corfu-stad nog 5 km (?!) lopen. De locale reisleiding had ons afgeraden om een taxi te nemen, en de receptie bij het hotel ook (het zou zo’n 30 euro enkele reis kosten).
We hebben het reisbureau in Nederland gebeld en deze medewerkster gaf toe dat het inderdaad nog 5 km verderop was. Ze kon zich alleen niet indenken dat haar collega ons verkeerd had voorgelicht. Als we dit hadden geweten was het natuurlijk niet goedkoper geweest en ook niet makkelijker om de auto zelf op te halen en weg te brengen. De medewerkster bleef herhalen dat we er toch echt zelf voor gekozen hadden. Ja, dat klopt, op basis van foutieve informatie van Arke. De automaatschappij kon ook bevestigen dat het 5km verderop was.
Later, veel telefoontjes op vakantie verder, hebben we met de automaatschappij geregeld dat we tegen betaling de auto nog konden laten leveren omdat dit goedkoper was en makkelijker dan ‘m op te halen (kosten: 44 euro)(we kregen dit enkele uren voordat de auto geleverd zou worden pas te horen).
Eenmaal thuis vonden er bijna 3 weken lang welles-nietes gesprekken plaats. Mijn vriend en ik wilde graag dat Arke ons tegemoet kwam in de 44 euro die we hebben betaald omdat we verkeerd waren voorgelicht door Arke. Ook toen bleven ze weer herhalen dat we er zelf voor hadden gekozen om aangekomen op vakantie, de auto te laten leveren. Op vakantie zelf zijn we er veel tijd (en geld (15 euro aan telefoongesprekken)) aan kwijt geraakt om alles te regelen zonder dat ook een keer excuses werden aangeboden. Uiteindelijk kwam Arke ermee dat de automaatschappij hen verkeerd had voorgelicht waardoor Arke het verkeerd had. De automaatschappij zou het dus moeten oplossen.
Uiteindelijk kregen we een waardebon van 20 euro. Het enige waar we mee akkoord kunnen gaan en anders niets.. Daar hebben wij dus niets aan.
Gewenste Oplossing:
Wij zouden graag de 44 euro vergoed krijgen die we betaald hebben voor het leveren en het laten ophalen van de auto. We zijn verkeerd voorgelicht, we hebben veel tijd verspild op vakantie en het heeft ons veel geld gekost aan (lange) telefoongesprekken naar Nederland.

