Klacht: Tickets Walt Disney World.

Fred Gout op 28 april 2015 over Arke in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Arke
Categorie Online Reisbureaus
Status Nieuwe klacht
Datum 28 april 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb vorige week via de site van Arke drie vliegtickets gekocht voor de vakantie in de zomer naar Orlando (USA) van mij en mijn 2 kinderen (12 en 9 jaar). De hotels voor het verblijf (op het Disney Resort) heb ik elders geboekt aangezien me dat vele honderden euro’s scheelde. Ik wilde nu de kaartjes voor de pretparken wel bij het reisbureau kopen. Het reisbureau zegt nu echter dat dat niet kan. Had ik ook maar de hotels moeten boeken bij Arke. Dat staat echter nergens in de gids en ook niet in de prijsbijlage. Daar staat namelijk dat je bij je ticket ook de kaarten voor de pretparken bij kan boeken. Arke wilde wel via bedsonline (een faciliteerder voor exclusief reisbureaus) kaarten bestellen maar die zijn weer een stuk duurder als in de prijsbijlage van de gids. Daarnaast vind ik het erg flauw dat Arke, terwijl ik een aardig bedrag uitgeef voor de vliegtickets, voor mij en mijn kinderen geen transfer wil verkopen voor de prijs genoemd in de gids vanwege dezelfde reden als hierboven. Ze wilden wel via een andere site de transfer regelen tegen een prijs die drie keer zo hoog was als de normale transfer.

Gewenste Oplossing:

Ik zou tevreden zijn als Arke mij de kaarten die ik wil kopen voor de pretparken tijdens mijn vakantie wil aanbieden tegen de prijs zoals vermeld in de prijsbijlage.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Arke

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Arke nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM