Klacht: app acgrollia in malia kreta

Angel2019 op 13 september 2019 over Neckermann Reizen in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Neckermann Reizen is working on this complaint
🔄 In behandeling
Categorie Online Reisbureaus
Status In behandeling
Datum 13 september 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Beste Neckermann,ik wou nu weer gaan boeken v het volgend jaar app Acgrollia in malia.
Maar op eens zie ik dat het app Acgrolia met de prijs is verdubbelt het vorig jaar hadden wij betaalt 28 juni 2 pers 2km app 3460 euro.
En het zou nu in een keer 4593 euro zijn zelfde periode,hoe kan dat?????
Wij willen gerust wat meer betalen tenslotte gaat alles omhoog met de prijs maar een verschil van maar liefst 1200 euro is schandalig.
Ik wil graag een recatie op deze mail,anders zal ik nooit meer met Neckermann Reizen iets boeken,en ik boek al jaren bij Neckermann dit heb ik nog nooit mee gemaakt,en al meer dan 10 jaar na Acgrolia toe.
hoe kan dat bedrag zo groot zijn dat is de vraag???
Richard willems

Gewenste Oplossing:

Op dit moment ben ik Dus totaal niet te spreken over jullie service van Neckermann Reizen!!!!!!!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Neckermann Reizen over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Neckermann Reizen in behandeling genomen

Bericht van Neckermann Reizen

6 jaren geleden - Geachte heer Willems, Hartelijk dank voor uw bericht. Wij hebben uw boeking van vorig jaar bekeken en het kamertype dat u geboekt had valt inderdaad voor dit jaar duurder uit echter is dit waarschijnlijk een fout op onze website. Wij hebben dit intern doorgegeven en mocht de prijs inderdaad verkeerd zijn dan wordt dit zo snel mogelijk veranderd. Als wij kijken naar andere kamertypes in Acrogiali dan zijn deze een stuk goedkoper. Wij raden u aan om contact op te nemen met uw reisbureau om de mogelijkheden voor een goedkoper kamertype te bespreken. Met vriendelijke groet, Neckermann reizen

Reactie van de melder van de klacht

6 jaren geleden - Beste Neckermann,dat nou precies wat ik bedoelde het gaat om het groote verschil van het 2 kamer app. Ik ben tevreden dat jullie het in behandeling nemen en hoop zo spoedig mogellijk een recatie van jullie te onvangen van het app Acgrollia. want dit is natuurllijk erg vreemd Mvg Richard willems

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM