Klacht: Slechte service

Michael Aken, van op 01 oktober 2020 over America Today in de categorie Kledingwinkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Kledingwinkels
Status Open
Datum 1 oktober 2020

Een klant heeft een padded herenregenjas gekocht die na enkele keren dragen lek en gescheurd was. Ondanks het ontvangen van een tegoedbon en de belofte dat een vervangende jas in Amstelveen zou worden geleverd, blijkt deze alleen beschikbaar te zijn in Amsterdam, wat door de winkel in Amstelveen niet wordt opgelost. De klant ervaart dit als onvriendelijk en teleurstellend na twee defecte jassen.

Mijn Klacht:

Vorig jaar een padded herenregenjas gekocht. Na een paar x dragen zo lek als een mandje, en flinke scheuren in de jas.De juiste maat gekocht, echter slechte kwaliteit.
Dit werd ook toegegeven in de winkel in Amstelveen .
Tegoedbon gekregen, en jas zou de week erop geleverd worden in Amstelveen .
Inmiddels een paar weken verder , jas is alleen beschikbaar in Amsterdam .
Amstelveen weigert om de jas naar hun filiaal te halen, volgens verkoopster doen zij hier niet aan.
Erg klantonvriendelijk, na 2 kapotte jassen verwacht je toch een beetje service.

Gewenste Oplossing:

Als ik de jas in Amstelveen kan ophalen deze week nog.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over America Today nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Hestervandiemen
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM