Klacht: Geen reactie AirBerlin.

maudbosch op 12 mei 2014 over Air berlin in de categorie Vliegmaatschappij

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Air berlin
Categorie Vliegmaatschappij
Status Open
Datum 12 mei 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

We proberen al drie maanden in contact te komen met Air Berlin. Mijn vriend is geslagen door een andere passagier tijdens deze vlucht. Wij wilden aangifte doen en Air Berlin zou contact met ons opnemen. Dit is vooralsnog niet gebeurd. ons geduld raakt op.

zie onze klacht in de bijlage.

Gewenste Oplossing:

Wij willen alsnog dat wij aangifte kunnen doen tegen deze man, dat er naar ons geluisterd wordt en er aan passende oplossing komt en dat er excuses komen met een tegemoetkoming.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Air berlin

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Air berlin nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM