Klacht: AH Iens actie

ileermakers op 18 november 2015 over iens.nl in de categorie Websites - Reviews

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
iens.nl has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf iens.nl
Categorie Websites - Reviews
Status Open
Datum 18 november 2015

Een gebruiker van iens.nl heeft klachten ingediend over het restaurant Bistro de Baronie in Breda, waarbij recensies niet worden geplaatst of verwijderd. Tevens wordt er geklaagd over de hoge prijs van het 3-gangenmenu voor de AH Iens actie, die niet overeenkomt met de prijzen op de menukaart, en over het niet correct omgaan met dieetwensen en de presentatie van het menu.

Mijn Klacht:

Recentie(s) worden niet geplaatst en verwijderd + reactie restaurant Bistro de Baronie in Breda niet correct. Bistro de Baronie hanteert voor de AH Iens actie een veel te hoge prijs voor een 3-gangen menu a 54,50 terwijl de menuprijzen op de kaart aanzienlijk lager zijn. Ook gaat het restaurant voorbij aan de bijzonderheden zoals geen wild en rood vlees en claimt een extra voorgerecht te hebben geserveerd in plaats van vervangend, omdat het van te voren is aangegeven.

Gewenste Oplossing:

aanpassing van het ah iens menu en vergoeding van het teveel betaalde bedrag van circa 25,- in totaal.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over iens.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar iens.nl over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over iens.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM