Klacht: AEG Stofzuigmond : borstel stuk of te zacht !

Filip en Suzan op 10 oktober 2014 over AEG in de categorie Electronica - Wasmachines

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
AEG has resolved this complaint
βœ… Klacht opgelost op 15 oktober 2014
Bedrijf AEG
Status Opgelost
Datum 10 oktober 2014

Een gebruiker van de AEG Supercyclone Parketto 2000 W stofzuiger is tevreden over de prestaties van het apparaat, maar ondervindt problemen met de stofzuigmond die krassen op het parket achterlaat. De klager vraagt zich af of de hoogte van de borstel of de zachtheid van de haartjes de oorzaak van de krassen kan zijn.

Mijn Klacht:

Vorig jaar een AEG stofzuiger Supercyclone Parketto 2000 W gekocht en heel content van het resultaat, doch bij gebruik op het parket, durft de stofzuigermond krassen achterlaten. In het begin dacht ik dat het de wieltjes waren, en dat het gewoon strepen waren, maar nu zien we dat het weldegelijk krassen zijn. Op de vloer zie je dit ook, doch hier zijn de krassen weg na gedweild te hebben. Maar bij het parket is dit niet zo. Je blijft de krasjes zien bij invallend licht. Wat kan hieraan gedaan worden ? Zou de borstel niet hoog genoeg zijn, of de haartjes te zacht ?
Voor de rest een fantastische stofzuiger, en wat een kracht !
Heel tevreden over het concept op zichzelf !

Gewenste Oplossing:

Kan er iets veranderd worden aan de stofzuigmond ?

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over AEG

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar AEG over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door AEG in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat AEG een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van AEG

11 jaren geleden - Aangezien u woonachtig bent in Belgie, stuur ik uw klacht door naar de collega's aldaar. Zij nemen zo spoedig mogelijk contact met u op.

Reactie van de melder van de klacht

11 jaren geleden - Geachte, De klacht werd nog niet opgelost. Er werd geen contact met ons opgenomen. Er werd geen oplossing voorgesteld door AEG. Wij zijn nog in volle verwachting van een oplossing. Vriendelijke groeten

Reactie van de melder van de klacht

11 jaren geleden - Ik wens nogmaals op te merken dat er niets is opgelost. Ik vind het spijtig dat er naast mijn klacht staat, opgelost. Niettegenstaande dit totaal niet het geval is. Erger nog, ik heb van miserie mijn AEG stofzuiger aan de kant moeten zetten omdat de strepen veroorzaakt door de stofzuigmond te erg werden, ik gebruik nu tijdelijk mijn oud stofzuigertje, dat ik opzij gezet had in tijden van nood. Ik blijf in volle verwachting van een eventuele oplossing. Alvast teken ik met vriendelijke groeten.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM