Klacht: AEG 5565 sputtert kalk

Soeredj Gangabisoensingh op 23 december 2015 over AEG in de categorie Electronica - Wasmachines

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
AEG has resolved this complaint
Klacht opgelost op 23 december 2015
Reactie van het bedrijf:

Wij begrijpen dat het verwarrend is maar Electrolux heeft alleen bepaalde onderdelen van AEG overgenomen. Zoals al eerder aangegeven kunnen wij niets voor u betekenen en wij adviseren u terug te gaan naar de firma waar u het apparaat heeft...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf AEG
Status Opgelost
Datum 23 december 2015

Een gebruiker van de AEG 5565 strijkijzer heeft problemen ervaren met sputteren en het vrijkomen van een gele korrelige substantie tijdens het gebruik. Ondanks regelmatig onderhoud en het vervangen van kalkfilters, leidde dit tot een gevaarlijke situatie waarbij hete substantie op de gebruiker werd gespoten. De klacht is inmiddels opgelost na contact met AEG.

Mijn Klacht:

Het apparaat is 3,5 jaar geleden aangeschaft en heeft tot voor kort altijd goed gefunctioneerd. Ik heb altijd netjes op tijd de kalkfilters vervangen en het apparaat goed schoon gehouden.

Onlangs bij het gebruik van de strijkijzer begon deze te “sputteren”, er kwam een gele korrelige substantie uit de gaten waar normaalgesproken het stoom uitkomt. Vermoedelijk betreft dit kalk die zich opgehoopt heeft in een of meerdere van de stoomgaten. Toen ik de stoomstrijkijzer omdraaide om te zien wat er aan de hand was, op een veilige afstand waarbij ik nooit door stoom geraakt zou kunnen worden, spoot de strijkijzer een flinke laag van dit ontzettend hete goedje over mij heen.

Ik heb via de site van AEG een melding gemaakt en werd door AEG doorverwezen naar Elektro-technische vertriebsges in Duitsland. Dit omdat ze de rechten van het apparaat hebben verkocht aan een andere partij. AEG geeft namelijk aan niet de fabrikant te zijn van de AEG DBS5565!?!?!

Tot 3 keer toe contact gezocht met deze organisatie maar geen enkele reactie behalve het automatisch bericht dat mijn melding is ontvangen.

Uiteindelijk teruggegaan naar AEG nederland die me meld:
Wij zijn niet de verkooporganisatie en de producent, in dit opzicht kunnen wij niets voor u betekenen. Ons advies is dan ook om contact op te nemen met de firma waar u het apparaat heeft aangekocht. Waarschijnlijk kunnen zij u hiermee helpen.

Het spijt ons u niet anders te kunnen berichten.

In andere woorden, AEG neemt geen verantwoordelijkheid apparaten waar het merk AEG op staat.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden met een gepaste reactie.
Als ergens een merk AEG op staat dan moet ik aan kunnen kloppen bij AEG en niet de opmerking krijgen, dat hebben we niet gemaakt zoek het maar uit. Als ik een probleem heb met mijn volkswagen ga ik naar de volkswagen dealer en verwacht ik geholpen te worden en niet doorverwezen te worden naar Seat of Skoda!
De klantenservice is waardeloos bij de duitse partij waar ik naar doorverwezen ben want er wordt gewoon NIET gereageerd.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar AEG over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door AEG in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat AEG een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

AEG

Heeft op 23 december 2015 om 12:45 geantwoord

Geboden Oplossing:

Wij begrijpen dat het verwarrend is maar Electrolux heeft alleen bepaalde onderdelen van AEG overgenomen. Zoals al eerder aangegeven kunnen wij niets voor u betekenen en wij adviseren u terug te gaan naar de firma waar u het apparaat heeft aangekocht.

Met vriendelijke groet,

Nikki
Electrolux Webteam

Soeredj Gangabisoensingh

Heeft op 23 december 2015 om 18:25 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Dag nikki,

Ik heb een apparaat waarop het merk AEG staat, ik ga dan ook naar de site van AEG en doe daar mijn beklag. U reageert vervolgens en zegt dat u van Electrolux bent en mij niet kan helpen. De leverancier kan me ook niet helpen want die verkoopt slechts een apparaat van het merk AEG en weet ook niet bij wie hij aan moet kloppen behalve bij U. Vervolgens verwijst u me door naar een ander bedrijf die niet reageert. Is het heel raar dat ik me niet serieus genomen voel en een zeer teleurstellende dienstverlening ervaar?

Deze klacht is dus NIET opgelost.

Groet soeredj

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM