Klacht: ik word misbruikt en niet gewaardeerd Adecco

Ibrahim Elmorabit op 24 juni 2018 over Adecco in de categorie Uitzendbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Adecco has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf Adecco
Categorie Uitzendbureaus
Status Open
Datum 24 juni 2018

Een werknemer van Adecco heeft te maken met arbeidsongeschiktheid na een auto-ongeluk op 19 augustus. Door de situatie ervaart hij financiële problemen en gezondheidsklachten, en heeft hij moeite om afspraken met het uitzendbureau in Rotterdam bij te wonen. Hij verzoekt om een reiskostenvergoeding, maar het uitzendbureau eist bewijs van gemaakte kosten.

Mijn Klacht:

Goeiemiddag,

Op 19 augustus heb ik een auto aanrijding gehad en ben ik arbeidsongeschikt geraakt . Door het ongeluk heb ik kans gemist op een huis te krijgen en krijg ik minder salaris dan voorheen. Ik heb last van slaapproblemen, woede uitbarstingen,nekklachten en heel vaak hoofdpijn. Nadat mijn contract in april is afgelopen ben ik in ziekte wet gegaan bij mijn Uitzendbureau.

Nu doet mijn uitzendbureau heel erg moeilijk, ze vragen mij steeds om naar rotterdam te gaan om gesprek met hun te voeren, maar doordat ik veel minder inkomen heb kan ik niet altijd veroorloven om naar de afspraak te gaan. Nu heb ik ze gevraagd om een reiskostenvergoeding om naar de afspraken te kunnen gaan ze willen eerst bewijs zien van het vervoersbewijs, parkeertickets ect. Maar het probleem is dat ik geen geld heb om vervoersbewijs en parkeertickets te betalen. Hierop reageerde ze met als ik niet naar de afspraak kom ,dat ze dat zien als dat ik niet mee wil werken met het ziekte procedure.

Dit is niet mijn geval ik wil naar de afspraken gaan, maar zonder geld zal dit moeilijk gaan.

Ze hebben mij ook niet op tijd betaald na 5 a 6 weken wachten op mijn ziektewet uitkering hebben ze 500 euro over gemaakt en dat ik niet eens de helft van mij vastelasten en boodschap
Daardoor ben ik ook mij woning kwijt omdat ik niet op tijd had betaald
Omdat ze niet tegen had gezegd dat mijn salaris van wekelijks naar maandelijks wordt gezet

Ik heb met hen contact opgenomen en gevraagd waarom ze dat hebben gedaan

Adecco antwoord met ( Uhmm jah het is niet netjes van ons maar wij kunnen verder niks voor jou betekenen )

En als ik ze bel nemen ze niet op en zeggen ze ja je hebt ons niet gebeld je krijgt een waarschuwing van ons

Ik had de manager gebeld om klacht te indienen

Antwoord met ( lachen en zeggen dat hen medewerkers goed zijn en hen werk goed doen en wat ze doen is normaal en want ze proberen jou uit de ziektewet te gooien terwijl ik nog ziek ben,) en veder geen info

Ik ben door Adecco nog meer ziek geworden , altijd hoofdpijn , geen nachtrust , en psychisch problemen ,

Ik weet geen raad meer en raak de hoop kwijt.

Ik hoop dat u mij kan helpen

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als ik goed wordt behandeld door mij werkgever en krijg waar ik recht op heb

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Adecco over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM