Mijn Klacht:
Na een aantal jaren gehuurd te hebben bij Actys kan ik wel een aantal pagina’s vol schrijven. Ik kan en mag niet namens andere bewoners spreken maar ik ben zeer zeker niet de enige in de flat hier, zelfs verse nieuwe huurders klagen al snel over het reilen en zeilen bij Actys.
– geen reactie op reparatieverzoeken. Daar moet je eindeloos voor bellen en je mag blij zijn dat je een reactie krijgt laat staan dat er een reparatie wordt uitgevoerd. Actys vindt al heel snel dat het eigen verantwoording is terwijl er in de flat zelf amper/ nooit aan onderhoud is gedaan.
– de verwarmingsketel valt elk jaar wel een paar keer uit met als toppunt 6 weken midden in de koude winter van een jaar terug. Vervang dat ding een keer ipv van al die pleisters plakken. De monteurs worden er doodmoe van.
– Al een paar keer gemeld dat er in en om de flat scheuren in de muren zitten door trillingen van het spoor; geen reactie.
– Twee jaar moeten wachten op nieuwe klep op afvalcontainers.
– Vuilniswagen wilde niet meer komen omdat ze de auto telkens kapot reden op verwaarloosde heg medebewoner. Dat lag volgens de woonconsulente aan de stuurmanskunsten van de vuilnisman. Ze zou willen dat ze zelf zo goed kon rijden. Uiteindelijk heeft de gemeente in moeten grijpen en de verhuurder gedwongen de heg te snoeien. Waar was Actys? ik heb ze meerdere keren gewaarschuwd.
– Overlast door onvoldoende vloerisolatie van verhuurders. Het zijn oude, zeer gehorige flats en er wordt niet gecontroleerd op vloeren dus onnodig veel geluidsoverlast van hele normale leef geluiden. Daar wordt niets aan gedaan.
– Er zijn medebewoners die overlast veroorzaken door laat en veelvuldig actief te zijn (met alleen een zeiltje op het beton, en nee, een folie onderlaag is geen isolatie!) en daar wordt niets aan gedaan. Er wordt niet eens gekeken in de woning. Ja alleen als we wilden getuigen in een rechtszaak (krijgen we daarna ook bescherming?), alleen al de vloer fixen was een opsteker geweest.
– We wachten al 5 jaar op de “huisregels” waarin zaken vastgelegd worden zoals bv geen vuilnis op de galerij, geen BBQ op de balkons, niet roken in gangen, geen lopende motoren in berging (geen ventilatie!), na 10 uur geen geluidsoverlast meer etc. En handhaving aub!
– ex- bewoners controleren op achterlaten spullen bij containers, het is privéterrein en Actys is daar verantwoordelijk voor!
– Veel zwerfvuil om de flat en op eigen terrein (veelal door voorbijgangers/ bezoek maar de gemeentereiniging komt hier niet).
– Als de groenvoorzieningen komt blazen de met de bladblazer alle auto’s onder! Leuk als je net je auto gewassen hebt en je filters vervangen hebt. Maar spitten ho maar, met gif spuiten kunnen ze wel.
– De glazenwasser komt wanneer het hem uitkomt. Kan na een maand zijn en dan 6 maanden niet.
– Als er al groot onderhoud lopen de werklui continu over de brandtrap, die enorm geluidsoverlast teweeg brengt (ijzer op beton). Daardoor gaan nieuwe bewoners dat ook weer doen. Of nachtelijk bezoek. Die trap is voor nood, maak een one way exit door en zo voorkom je dat iedereen zomaar naar binnen kan lopen. Want waarom een camera bij de deur terwijl iedereen zo de flat naar binnen kan?
– en waarom moet de bouwkeet altijd onder een ieders slaapkamerraam staan terwijl er heel veel ruimte achterop de parkeerplaats is? Heeft niemand er last van. Kwestie van goede afspraken maken met een bedrijf.
-Hogedrukspuitreiniging gebeurt tegenwoordig onaangekondigd waardoor ze lekker je voordeur afspuiten en jij verrast wordt met een natte vloer. Allemaal bekend bij de bewoners maar het zou fijn zijn als Actys deze informatie vooraf met betreffende bedrijven bespreekt.
– Er is veel overlast doordat auto’s overal en nergens parkeren op de parkeerplaats waardoor de vuilniswagen er vaak niet bij kan en hulpdiensten ook niet. Parkeervakken en kruisen aangeven is de simpele oplossing maar na 5 jaar nog geen resultaat. Terwijl er vroeger wel vakken waren!
– Geen tuinmeubels voor de brandtrap plaatsen is wettelijk verplicht maar het gebeurt al twee jaar en ik mag hopen dat als er iets is (zoals een tijdje terug dat er en dode medebewoner op bed lag) dat de hulpdiensten geen been breken. Of ander bewoners.
– nieuwe bewoners die geen idee hebben hoe de boiler werkt en wanneer dat ding opwarmt, die niet weten dat je extra veel stroom verbruikt met een boiler, die niet weten dat we een papiercontainer hebben en wanneer die geleegd wordt en er vervolgens ook plastic en etensresten in dumpen. Allemaal niet nodig.
– En zo kan ik nog wel even doorgaan. Het is niet de taak van de bewoners om leefregels en huurafspraken te handhaven.
Gewenste Oplossing:
Er wonen hier al heel lang een aantal vaste bewoners die veel informatie hebben en ook goede oplossingen. Ga in gesprek met ons, luister gewoon eens een keer. Houdt je aan je beloftes en probeer eens betrokken te zijn. Want leefomgeving bepaalt uiteindelijk ook de verhuur. En bewoners willen ook het beste maar het komt van twee kanten.
En waarom moeten we schriftelijk toestemming vragen om een gesprek te mogen hebben? Jullie zijn het koningshuis niet. Het is altijd meteen vijandig. Betrokken mensen zijn niet gevaarlijk, van de onverschilligen heb je meer te vrezen.Waarom is er niet een vast contactpersoon voor dit soort zaken, een professionele wel te verstaan die te bereiken is en dingen daadwerkelijk doet. iemand die luistert.
Want ondanks de verwaarlozing van de kant van Actys op het gebied van leefomgeving en een luisterend oor zijn er nog mensen die er het beste van willen maken en meedenken.

