Klacht: Aanbieding 7,50 euro per maand, maar betaal uiteindelijk 5,89 voor 1 nummer

Judith54321 op 15 september 2025 over Flair in de categorie Tijdschriften

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie

Mijn Klacht:

Ik heb mijn Flair proef abonnement van 6 maanden voor 7,50 per maand, via de website opgezegd. Tijdens het opzeggen op de website leek alles in orde, stond netjes vermeld wanneer ik de laatste Flair zou ontvangen. Vervolgens kreeg ik de bevestigingsmail, hierin stond tot mijn verbazing niet 24 oktober maar 7 oktober als einddatum. Ik betaal voor de laatste maand van het abonnement 5,89 en ontvang hiervoor maar 1x de Flair! Meermaals contact gehad met de klanten service maar die kunnen of willen niets aan de situatie wijzigen!

Een leuke aanbieding wordt door DPG media van 7,50 euro per maand naar 5,89 per nummer!

Blijkbaar is dit de manier om waarop DPG media haar laatste klanten wil behandelen. Ik had een nieuw abonnement nog bij ze afgesloten, maar deze ga ik toch echt herroepen.

Gewenste Oplossing:

Abonnement zoals op website aangegeven door laten lopen tot de gewenste einddatum van 24 oktober. Of laatste maand naar rato betalen voor het aantal nummers wat ik nog ontvang!

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 maanden geleden - Er is een nieuwe brief gegenereerd voor de klacht over Flair
Download hier uw brief

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Flair

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Flair nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Judith54321
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM