Klacht: Geen taxi voor de rit terug.

Dicky Kuijt op 11 september 2022 over A-Tax De Vries in de categorie Taxibedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Categorie Taxibedrijven
Status Open
Datum 11 september 2022

Een klant heeft een klacht ingediend over A-Tax De Vries, omdat de taxi voor zijn schoonmoeder, een bijna 90-jarige dame, niet op tijd arriveerde. De taxi die om 19:00 uur zou komen, bleef uit, en na herhaaldelijk bellen bleek er geen chauffeur beschikbaar. Uiteindelijk werd de taxi afgezegd, waardoor de dame noodgedwongen moest blijven overnachten. De klant uit zijn onvrede over de service en het gebrek aan zorg voor ouderen.

Mijn Klacht:

Mijn schoonmoeder was vandaag bij ons op bezoek,ze zou met de taxi van 14:30 komen, dat werd dus 16:00 ,terug zou ze met de taxi van 19:00 gaan, om 19:30 nog steeds geen taxi dus gebeld met de vraag hoelang het nog kon gaan duren,volgens de centrale was er nog steeds geen chauffeur en kon het w.s 3 kwartier uitlopen, na meerdere keren gebeld te hebben en om 22:40 was er nog steeds geen chauffeur hebben we besloten de taxi af te zeggen omdat het hier om een bijna 90 jarige dame gaat en totaal overstuur was hoe of ze nu thuis moest komen. Ma slaapt nood gedwongen nu hier. Bedankt Atax de Vries. We hebben totaal geen vertrouwen meer in jullie bedrijf. Misschien moet de media jullie bedrijf is onder de loep nemen want dit is erg kwalijk hoe of jullie met de ouderen omgaan.als Ma vannacht uit bed valt hou ik jullie verantwoordelijk.

Gewenste Oplossing:

In ieder geval excuses naar mijn schoonmoeder en dat beide ritten vergoed worden,want dit is niet de eerste keer.

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over A-Tax De Vries

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over A-Tax De Vries nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Dicky Kuijt
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM