Klacht: Regelmatig NIET bezorgd of TE LAAT Bezorgd.

ROSMO op 26 mei 2021 over Algemeen Dagblad in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 26 mei 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Al vele jaren een abonnement en altijd tevreden geweest over de bezorging. Sinds 1 januari 2021 nieuwe bezorgers ( om de paar weken een nieuwe…). Nu ontvangen we regelmatig geen krant of veel te laat. De krant wordt ook niet nabezorgd als we een melding gedaan hebben.

Gewenste Oplossing:

Als we iedere morgen ,gewoon zoals het hoort, de krant op tijd ontvangen. En ook dat de krant dan nabezorgd wordt en/of korting op abonnement. Krijg alleen een automatische reactie : we zullen Uw klacht bekijken.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Algemeen Dagblad

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Algemeen Dagblad nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door ROSMO
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM