Klacht: Navulflessen

Geonic op 21 april 2021 over Swiffer in de categorie Schoonmaakproducten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Swiffer
Status Open
Datum 21 april 2021

Een klant van Swiffer is tevreden over het schoonmaaktoestel, maar heeft moeite met de zware navulflessen. De klant vraagt of het mogelijk is om het kleinere formaat, dat bij de aankoop als demo werd meegeleverd, te kunnen kopen of bestellen, zodat het toestel weer gebruikt kan worden.

Mijn Klacht:

Beste
Wij een tijd terug jullie toestel gekocht en wij zijn best tevrede over !
Maar bij de aankoop was er toen demo flesje bij en daar gaat het nu over, is het niet mogelijk om dat formaat te kunnen kopen of bestellen?
De reden is, wij zijn niet meer de jongste en die navulflessen zijn te zwaar voor gebruik.
Is het niet mogelijk om zo type demo flesjes te krijgen en nadien bij te vullen?
Nu staat dat toestel werkeloos !
Groetjes

Gewenste Oplossing:

Als wij een klein flesje kunnen krijgen

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Swiffer

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Swiffer nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Geonic
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM