Klacht: Dwangbevel gericht aan de Erven van met foutieve adressering

RBOUM op 31 maart 2021 over GBLT in de categorie Belastingdiensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf GBLT
Categorie Belastingdiensten
Status Open
Datum 31 maart 2021

Op 31 maart 2012 ontving de klager een dwangbevel, gericht aan de overleden moeder, via het verzorgingstehuis. De klager heeft contact opgenomen met GBLT, die beweerden meerdere herinneringen te hebben gestuurd, maar de klager heeft deze nooit ontvangen. Hoewel de klager akkoord gaat met de betaling van het oorspronkelijke bedrag van 19,88 euro, betwist hij de bijkomende kosten van 44 euro voor het dwangbevel.

Mijn Klacht:

Vandaag 31-03-2012 ontving ik via het verzorgingstehuis een dwangbevel geadresseerd op het adres van mijn op 23-09-2020 overleden moeder.Het verzorgingstehuis heeft deze naar mij doorgestuurd.
Contact gehad met het GBLT en die hebben volgens hun zeggen meerdere herinneringen gestuurd, november, december 2020 en januari 2021.
Deze brieven heb ik nooit ontvangen en ook niet doorgestuurd gekregen van het verzorgingstehuis.
Het gaat hier om een bedrag van 19,88 euro welke nog open stond., dit is nu du verhoogt met 44 euro dwangbevel kosten.
Ook na uitleg bij GBLT hoe de toezending van brieven verlopen is hebben ze totaal geen begrip voor de omstandigheden.
Dat er 19,88 betaald moet worden ben ik het volledig mee eens.
De 44 euro dwangbevel kosten ben ik het uiteraard niet mee eens omdat ik nooit enig brief of wat dan ook ontvangen heb en beroep mij op overmacht.

Gewenste Oplossing:

Als dit afgedaan kan worden met de de betaling van 19,88 euro welke werkelijk open stond, zou ik tevreden zijn.
Dus kwijtschelding van de 44 euro

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over GBLT

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over GBLT nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door RBOUM
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM