Klacht: Klacht Linda Magazine

sophiaabrahams op 19 maart 2021 over Linda in de categorie Tijdschriften

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Linda
Categorie Tijdschriften
Status Open
Datum 19 maart 2021

Een klant heeft problemen ondervonden bij het afsluiten van een jaarabonnement bij Linda Magazine, waardoor er onterecht een halfjaarabonnement is doorlopen tegen hoge kosten. Ondanks herhaaldelijk contact via telefoon en e-mail, is de situatie nog steeds niet opgelost en is er onduidelijkheid over een beloofde terugbetaling. De klant ervaart frustratie door het gebrek aan communicatie en ondersteuning van het bedrijf.

Mijn Klacht:

Ik ben al vanaf half december bezig om een jaarabonnement af te sluiten bij Linda. Door een storing in hun systeem hebben ze nu een halfjaar abonnement door laten lopen voor veel te hoge kosten. Daarnaast hebben ze nu óók een jaarabonnement afgesloten en proberen ze een nog hoger bedrag af te schrijven. Ik heb dus nu 2 abonnementen naast elkaar lopen.. Na 100 x bellen en 20 e-mails is het nog steeds niet opgelost. Begin maart zouden ze het bedrag al terugstorten, maar niemand kan me vertellen of dit gebeurt en wanneer. Ik wordt niet terug gebeld of gemaild, heel frustrerend!!

Gewenste Oplossing:

Als het geld van het half jaar abonnement is terug gestort en het jaarabonnement bevestigd wordt voor het afgesproken bedrag van 84 euro.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Linda

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Linda nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door sophiaabrahams
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM